3 ИДЕИ РЕЦИКЛИРАЕ ПЛАСТИЧНИ ЧАСИ

Во ова туториал ти носам 3 идеи за да можете да создавате различни предмети со рециклирање пластични кеси. Тие се многу лесни за правење, но исто така се многу корисни. Willе научите како да креирате куќиште за очила, детска торба за ужина и некои нараквици.

Материјали

Да ги направам овие занаети ние ќе го користиме како заеднички материјал на пластични кеси. Покрај овие, ќе ви треба и следново материјали:

 • Силиконски пиштол
 • Тијарес
 • Монистра
 • Cица
 • Шило
 • Решетка
 • Хартија за печење
 • Стеги за нараквици

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство може да го видите чекор по чекор на секоја од 3 идеи со најлонски кеси. Тие се многу лесни и можете детално да го видите нивниот процес.

Ајде да го прегледаме чекори да следат од секоја од занаети за да не заборавиш ништо и можеш направи си дома

Кутија за очила

Да го сториме тоа кутија за очила Haveе мора да изберете торба со дизајн што најмногу ви се допаѓа, бидејќи тој дезен ќе биде оној што ќе го носи самиот навлака. Ножици за нокти агол на торбата со мерење на очилата што ќе ги ставите внатре. Исечете го правоаголникот и залепете ја страната за да создадете еден вид кесичка.

За да го затворите капакот, направете неколку дупки континуирано, одделено со приближно 1mm едни со други, помагајќи ви со а шило. Мора да го ставите кабелот низ овие дупки, една дупка внатре и една надвор, така што кога ќе ја повлечете, торбата да се собере.

Веќе ќе го имате своето кутија за очила со рециклиран материјал подготвени да одат насекаде.

 

Торба за закуска

Примерот за торба за ужинка што го направив е детски мотив, така што децата ќе ја однесат својата ужинка на училиште, но во зависност од дизајнот што ќе го поставите на неа, можете да го направите во стилот што го сакате.

Исечете го силуета ви се допаѓа од торба во боја. Внесете во торба за заклучување со патент, што е местото каде што ќе оди закуската, лист од хартија за печење. Ова е направено за да не се држи при пеглање. Ставете ја силуетата на кесата, а врз неа уште еден лист мрсна хартија. Поминете го железо загревајте неколку секунди и ќе видите дека пластиката е целосно споена.

Со маркер пенкало постојан можете да додадете детали за тоа. Во овој случај, очите, муцката и ушите на мечката.

 

Нараквици

 

Да ги направам нараквици мора да сече три ленти од пластична кеса, не е важно дали е во ширина или должина. Придружете се на овие ленти на едниот крај со силиконски caliente. Држете ги со стегач, бидејќи мора да направите а плетенка со нив и ќе ти биде полесно. На секои 2 или 3 јазли на плетенката се воведува а ситница од страна на централна лента, и продолжете да плетете. Значи, сè додека не ја направите должината што ви треба.

Кога ќе завршиш, направи А. јазол на крајот за да не се отвори и распадне. Хит на блиски нараквицата на краевите лепејќи ја со врел силикон.

Колку е лесно како можете да направите нараквица рециклирање пластични кеси. На што изгледаат одлично?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.