3 идеи за украсување на бебешкото туширање со слонови

Бебе туш Тоа е забава на која се слави доаѓањето на бебето во кој било дом. Во овој пост ќе ве научам 3 идеи за украсување тој настан со слонови, многу убаво мало животно за бебиња. Тие се многу лесни и можете да му дадете свој личен допир.

Материјали за изработка на украс за туш за бебиња

 • Обоена хартија или картон
 • Тијарес
 • Лепак
 • Машини за удирање во форма
 • Ножици за розење
 • Постојани маркери
 • ЦД
 • Јаже
 • Стаклени тегли

Постапка за правење украс за туширање на бебето

На ова видео, како и секогаш, можете детално да ги видите чекорите што треба да ги следите за да ја извршите оваа работа. Запомнете дека можете да играте со бои и на тој начин да создадете нешто целосно персонализирано за вашата забава.

 

 

Резиме чекор по чекор

ИДЕА 1

 • Нацртајте ја силуетата на слонот со помош на ЦД.
 • Исечете неколку слонови од боите што најмногу ви се допаѓаат.
 • Залепете го увото што ќе биде срце.
 • Додадете ги очите формирани од два круга.
 • Осветли ги очите.
 • Пирс главата на слонот.
 • Ставете јаже за да ги поминете сите слонови.

ИДЕА 2

 • Исечете 3 круга со дијаметар од 8, 7 и 6 см во различни бои.
 • Користете розови ножици за поубава завршница.
 • Залепете ги круговите од најголемите до најмалите.
 • Ставете помал слон во центарот.

ИДЕА 3

 • Поставете ја стаклената тегла со украсена хартија.
 • Ставете срца на врвот.
 • Лепете мал слон на дното.

И досега идеите денес, се надевам дека многу ви се допаднаа. Се гледаме многу скоро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.