3Д магично стапче што треба да се направи со деца

Овој занает е забавен и многу лесен за правење. Иако идеално е да го сторите тоа со деца над 6 години затоа што бара употреба на ножици и лепак. Иако за помладите деца тоа може да се направи со упатства и надзор.

Тоа е едноставен занает што ќе предизвика детска имагинација. Тие можат да измислуваат приказни за да си играат со нивното волшебно стапче во кое било време и каде било. Го крстивме како „3Д“ затоа што го направивме со олеснување.

Потребни материјали

 • Сјајна хартија
 • Самолепливи ева гумени starsвезди
 • Кружен столб
 • Бел лепак
 • Полнети

Како се прави занаетчиството

Прво ќе треба да ја направите starвездата на сјајната хартија. Откако ќе го имате тој модел, ќе мора да го користите како образец за да направите друг ваков и потоа да се направи истата форма со филот како што гледате на сликите.

Тогаш ќе мора да исечете сè. Откако ќе ги исечете, земете ги theвездите направени со светкава хартија и залепете ги во theвездена форма на фил. Oneе мора да се остави на секоја партија. Потоа земете поло стап и ставете го помеѓу филот и светкавата хартија, бидејќи лепилото сè уште нема да биде суво, можете да го направите без проблем.

Следно, ќе мора да ја залепите самолепливата ева гумена starвезда на секој од деловите, како што гледате на сликата. После тоа, оставете го да се исуши онолку колку што е потребно без да го допрете за да не се распадне, и ќе имате волшебно стапче во 3Д за играње! Децата ќе сакаат да го прават овој занает бидејќи ќе создадат своја играчка за игра и уживање како семејство. Тие ќе можат да создаваат приказни, да си играат со своите пријатели, да играат сами, И претворете се во жаба или што и да посакаат! Beе биде многу забавно гледајќи ги децата како замислуваат многу работи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.