4 занаети со стапчиња за мраз

Занаети од стапчиња за стапчиња

Еве ти четири начини да се направат занаети многу лесно користејќи стапчиња за мраз. Многу варијанти може да се направат со овие едноставни стапчиња, кои исто така може да се рециклира, иако во продавниците веќе можеме да најдеме бесконечност на овие видови материјали. На техниката е многу едноставна и тешко дека се потребни многу материјали за да се направат сите нив. Тие се многу брзо да се направи и толку лесно што може да се направи со деца.

Чекор по чекор на ова упатство може да го видите на следното видео:

Ова се материјалите што ги користев:

 • стапчиња за мраз
 • акрилни бои во различни светли бои (зелена, жолта, сина, розова портокалова)
 • црна акрилна боја
 • маркери од различни бои (зелена, жолта, розова, сина, портокалова)
 • голема стаклена тегла
 • широка црвена украсна лента
 • парчиња волна од различни бои
 • топол силикон и пиштол

Занаети од стапчиња за стапчиња

Приврзок за обетки:

Ние ќе го поставиме стапчиња за сладолед да се направи симулација за тоа каков ќе биде приврзокот. Со внимание да не се помрдне, ќе одиме лепење на парчињата со врел силикон. Стапчињата ќе се спојат веднаш. На ќе сликаме со боите писклив наизменично и нека се исуши. Конечно ќе завршиме украсете со маркер, ќе ги насликаме насликаните стапчиња со геометриски и весели дизајни.

Декоративна мини табла

Занаети од стапчиња за стапчиња

Ние ги заменуваме и прилагодете ги стапчињата со начинот на кој сакаме да биде нашиот одбор. Многу внимателно, без да се движат парчињата, одиме лепење со топол силикон. Ние сликаме делот од лицето кој ќе биде црн, со акрилна боја. Не мора да правите ништо друго, со овие едноставни чекори ќе ја имате оваа прекрасна табла за украсување маси или за играње на децата.

 

Држете ги поделниците

Занаети од стапчиња за стапчиња

Ние го ставаме стапчиња што го прават обликот на подмачкувачот, подоцна ги удираме многу внимателно да не ги поместувате со топол силикон. Го насликаме горниот дел од стапчињата и оние што се поставени на површината. Ние ставаме помеѓу неговите агли волната во форма на крст и го врзуваме на дното за да не се видат јазлите.

Носител на свеќи

Занаети од стапчиња за стапчиња

Ние земаме голема стаклена тегла и додаваме малку топол силикон да оди да го лепи првиот стап. Ние добро го поставуваме за да остане добро израмнето со подножјетод на теглата. Ставивме силиконски еден на стап и ги поставуваме, мора да се осигураме дека сите влегуваат пропорционално кога ќе завршиме со поставување на сите. Фаќаме лента и ја врзуваме околу држачот за свеќи правејќи јамка, ставив малку силикон под јамката за да не се помрдне и да остане мирен.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.