4 идеи за украсување на нашите куќи за Ноќта на вештерките

Здраво на сите! Во денешната статија ќе видиме 4 идеи за украсување на нашата куќа на Ноќта на вештеркитеНа Ideasе најдете идеи од украсување на влезот за да ги примите оние што доаѓаат да побараат бонбони, како украс за куќата и да дадете мала атмосфера на овој датум.

Дали сакате да знаете што се овие четири занаети?

Занает за украсување на Ноќта на вештерките # 1: Вештерка смачкана од куќата

Оваа оригинална смачкана вештерка ќе ги изненади сите што ќе дојдат дома на овој важен датум.

Можете да видите како да го направите ова чекор по чекор за да ја украсите нашата куќа следејќи ја врската подолу: Вештерка се скрши на вратата - лесен занает за вештерките

Занает за украсување на Ноќта на вештерките број 2: Венец на Ноќта на вештерките

Венец што се прави многу лесно и со малку материјали.

Можете да видите како да го направите ова чекор по чекор за да ја украсите нашата куќа следејќи ја врската подолу: Пајажина од пајажина за Ноќта на вештерките

Занает за украсување на Ноќта на вештерките број 3: Држач за свеќи за мумија

Светла и сенки. За украсување на Ноќта на вештерките не можете да ги пропуштите свеќите и монструозните држачи за свеќи како оваа мумија.

Можете да видите како да го направите ова чекор по чекор за да ја украсите нашата куќа следејќи ја врската подолу: Носител на свеќи за Ноќта на вештерките во форма на мумија

Занает за украсување на Ноќта на вештерките број 4: Метла на вештерки

Едноставно да се направи и ќе го украси секој агол од нашата куќа. Исто така, може да биде придружено со некои детали, како што се картонска мачка или свеќи со тематика на Ноќта на вештерките.

Можете да видите како да го направите ова чекор по чекор за да ја украсите нашата куќа следејќи ја врската подолу: Вештерка на вештерка за украсување на Ноќта на вештерките

И подготвено! Сега можеме да започнеме со изработка на занаети за украсување на нашиот дом на Ноќта на вештерките. Не пропуштајте ги занаетите во следните неколку дена.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.