4 идеи како да ја свртиме нашата облека и да ја прилагодиме

приспособете ја облеката

Здраво на сите! Во денешната статија ви донесуваме 4 идеи за прилагодување на нашата облека. Летото се заканува да заврши, а многумина од вас кои нè читаат ќе размислуваат да ја сменат гардеробата или да се исчистат за да се извлечат од облеката за средна сезона. Ова е одлично време за да можеме да направиме промени во облеката што не сме ја облекле поради некоја причина.

Подготвени сте да дадете кусур на облеката што не сме ја користеле?

Идеја број 1 за прилагодување на нашата облека: сандали

прилагодете сандали

Со одминувањето на летото можеме да сфатиме дека малку сме користеле сандала или би сакале да биде нешто поубаво. Еве ви оставаме идеја да ги поправите.

Можете да го видите чекор по чекор за да ја направите оваа модификација во нашата облека следејќи ја врската што ја оставаме подолу: Самостојни сандали со тантела

Идеја број 2 за прилагодување на нашата облека: капа

украсете капа

Капите беа важни ова лето во кое сонцето имаше силно влијание. Можно е некои помалку да го носеле... па земете и дајте му кусур вака што ви предлагаме.

Можете да го видите чекор по чекор за да ја направите оваа модификација во нашата облека следејќи ја врската што ја оставаме подолу: Самостојна капа од пердуви

Идеја број 3 за прилагодување на нашата облека: Изменете фустан што е премногу широк за нас

Понекогаш имаме фустани или широки маици од други сезони кои ги чуваме „за секој случај“... Време е да го оставиме тој израз зад нас и да ја завиткаме таа облека околу половината за да може повторно да се користи.

Можете да го видите чекор по чекор за да ја направите оваа модификација во нашата облека следејќи ја врската што ја оставаме подолу: Рециклирање широка облека: претвораме голем фустан во оној што одговара на фигурата

Идеја број 4 за прилагодување на нашата облека: украсете тексас облека

Печати со текстилна боја

Тексас јакни или фармерки, понекогаш се малку едноставни... Ако ова е вашиот случај, еве добра идеја да го украсите.

Можете да го видите чекор по чекор за да ја направите оваа модификација во нашата облека следејќи ја врската што ја оставаме подолу: Направи сам: Персонализирај ги фармерките со текстилна боја

И подготвени!

Се надевам дека ќе бидете охрабрени и ќе направите некои од овие занаети за да ја искористите нашата облека.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.