5 занаети што треба да ги правите дома како семејство #yomequedoencasa

Здраво на сите! Во денешниот пост ви донесуваме 5 занаети што треба да ги правите дома како семејствоТие се одлични и за возрасните и за децата да се забавуваат украсувајќи ја куќата.

Дали сакате да видите кои се тие?

Занает 1: Канистер за четки за заби рециклирање стаклен канистер

Што подобро отколку да правиме занаети за рециклирање во домот? Ви предлагаме да ја направите оваа прекрасна чаша за четки за заби.

Можете да видите како да го направите овој занает на следниот линк: Чаша за заби за рециклирање стаклена тегла

Занает 2: Рециклирање на вазна со стаклено шише

Во овој занает ви даваме идеја да ги рециклирате стаклените шишиња како убави вазни. Сигурно имате совршено шише дома за да го направите.

Можете да видите како да го направите овој занает на следниот линк: Ние правиме вазна со повторна употреба на стаклено шише

Занает 3: Дозер за сапуница

А, како со диспензерот за рециклирање сапун? Деновиве сигурно имате празни шишиња со сапун за да користите диспензерот и стаклените шишиња. Дали сте подготвени за тоа?

Можете да видите како да го направите овој занает на следниот линк: Дозерот за сапун рециклирајќи стаклено шише и пластичен диспензерот

Занает 4: Тегли со разгледница или приказ на фотографии

Зошто да не ја смените декорацијата со избирање разгледници или фотографии од нашите патувања? Можеме добро да се забавуваме да ги избереме и да ги поставиме како сакате.

Можете да видите како да го направите овој занает на следниот линк: Три идеи за украсување со разгледници за патувања

Занает 5: Ароматични кесички за домот

Нашата куќа можеме да ја парфемираме со мирисите на есенциите што најмногу ви се допаѓаат.

Можете да видите како да го направите овој занает на следниот линк: Природни кесички со мирис за домот

И подготвени! Со овие занаети можеме да ја украсиме нашата куќа за да и дадеме промена искористувајќи ги овие денови.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети # yomequedoencasa.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.