5 идеи за подароци за денот на мајката

Здраво на сите! Денот на мајката се ближи и затоа денес сакаме да ви донесеме Пет идеи занаетчиски занаети да им ги дадат на нашите мајки на овој назначен ден.

Дали сакате да знаете кои се овие занаетчиски идеи?

Занает # 1: Честитка за поп-ап порака

Кој подобар начин отколку да и честитаме на нашата мајка со картичка и порака што и кажува како се чувствуваме за неа.

Ако сакате да знаете како можете да го направите овој занает чекор по чекор, само треба да кликнете на следниот линк и да започнете да го правите овој подарок: Честитка за денот на мајката

Занает број 2: Рамка украсена со волна

Оваа рамка, покрај тоа што е скапоцена, е совршен подарок да вклучите емотивна фотографија или што ви се допаѓа, да им ја дадете на вашите мајки.

Ако сакате да знаете како можете да го направите овој занает чекор по чекор, само треба да кликнете на следниот линк и да започнете да го правите овој подарок: Рамка украсена со јажиња и волна

Занает # 3: пердув на Макраме

Пердув од макрама

Ова пенкало за макрама е совршено за да додадете нешто како вазни, прстени, итн. И да им дадете личен шмек.

Ако сакате да знаете како можете да го направите овој занает чекор по чекор, само треба да кликнете на следниот линк и да започнете да го правите овој подарок: Пердув од макрама

Занает # 4: Декупажач

Како е со некои убави подножја да ги користите со вашите мајки на кафе или ужинка?

Ако сакате да знаете како можете да го направите овој занает чекор по чекор, само треба да кликнете на следниот линк и да започнете да го правите овој подарок: Декупаж подножје за подароци за мајката

Занает # 5: Обележувачи за чаши

Ако вашата мајка е lубител на чај, оваа обележувачка ќе биде успешна.

Ако сакате да знаете како можете да го направите овој занает чекор по чекор, само треба да кликнете на следниот линк и да започнете да го правите овој подарок: Обележувачи за чаши за чаши

И подготвени! Веќе можете да ги изненадите вашите мајки со некои од овие убави идеи.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.