5 лесни цвеќиња за правење со хартија и / или картон

Здраво на сите! Во денешната статија ви донесуваме 5 начини да направите цвеќе со хартија и / или картон да украси која било просторија и да и даде пријатно допирање.

Дали сакате да видите какви се и како да ги направите?

Прв начин да се направат цвеќиња: цвеќиња од цреша

 

Овие цвеќиња, иако се идеални за доаѓањето на пролетта, може да се направат за да ја разубават секоја просторија без оглед на сезоната во годината.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Цвеќиња од цреша, совршени за украсување на куќата во добро време

Втор начин за правење цвеќиња: Цвет Лило

Едноставно цвеќе да се направи и тоа несомнено изгледа добро.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Цвет Лило или цвет од кластери

Трет начин за правење цвеќиња: Цвет со ролна тоалетна хартија

Овој прекрасен и едноставен цвет има плус дека се прави со рециклиран материјал.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Декоративен цвет со ролни за тоалетна хартија

Четврти начин за правење цвеќиња: Централно парче со цвеќиња, свеќи и камења

Кој подобар начин да се комбинираат убавите цвеќиња со камења и свеќи за да се создаде центар сличен на овој? Добрата работа е што со промена на свеќите или цвеќето можеме да имаме нов центар секогаш кога ќе сакаме да ги обновиме.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Централно парче со цвеќиња, камења и свеќа

Петти начин за правење цвеќиња: Цвет со картони со јајца

Друг занает за рециклирање за правење цвеќиња. Тие можат да се користат и за украсување на wallsидови и за нивно ставање во вазни ако додадеме стапче на цветот.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк:  Цвеќиња со картони од јајца

И подготвени! Сега можеме да започнеме со украсување на нашите соби.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.