5 совршени занаети за на отворено во топло време

Здраво на сите! Со добро време, сакате да бидете во надворешните простории на нашите куќи, па затоа ве донесуваме денес 5 совршени занаети за уживање во овие области сами или во друштво. 

Дали сакате да знаете кои се овие занаети?

Занает број 1: Софа со палети за балкон или тераса

Совршен начин да уживате во нашите отворени простори е да имате место за седење и релаксација. Што подобро од троседот што можеме лесно да го направиме за едно попладне.

Можете да видите како да го направите чекор по чекор овој занает следејќи ја врската што ја оставаме подолу: Софа со палети за тераса

Занает # 2: Домашна свеќа од комарец

Зголемувањето на престојот на отворено и топлината, доведуваат до зголемено каснување од комарец. За да се спречи тоа, покрај некои трикови како ставање цитронела или босилек, можеме да ја направиме и оваа домашна свеќа против комарци.

Можете да видите како да го направите чекор по чекор овој занает следејќи ја врската што ја оставаме подолу: Ние правиме свеќа од комарец

Занает број 3: Три различни поделници направени со јажиња.

 

Софа, свеќа против комарец ... ни недостасува пијалок, со кој неколку прекрасни поделници ќе им дадат летен допир на нашите надворешни маси. Ви ги оставаме овие три опции, да изберете една или да ги комбинирате меѓу нив.

Можете да видите како да го направите чекор по чекор овој занает следејќи ја врската што ја оставаме подолу: Три различни и едноставни подножја со жици

Занает # 4: Пумпи за вода што се користат повеќепати или балони

Со зголемувањето на топлината, сакате да се разладите и борбата со водени балони звучи одлично, но што ако муницијата беше неограничена, а ние исто така се грижевме за околината и џебот? Haveе ви треба само контејнер за да имате вода и овие пумпи што ние предлагаме да ги направиме.

Можете да видите како да го направите чекор по чекор овој занает следејќи ја врската што ја оставаме подолу: Балони или домашни пумпи за вода и повеќекратна употреба

Занает број 5: Завеса од предиво од маица

И на крај, континуирано отворената врата ќе има корист од завесата и ако е толку убава, толку подобро.

Можете да видите како да го направите чекор по чекор овој занает следејќи ја врската што ја оставаме подолу: Макамера завеса од ткаенина од маица

И подготвени! Веќе сме подготвени за убавото време.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.