6 занаети што треба да ги правите со деца дома

Здраво на сите! За да ги поминеме овие денови да бидете дома, ќе ве донесеме 6 занаети што треба да ги правите со деца дома. Тие се многу лесни, ви дозволуваат да играте со нив подоцна и ви требаат малку материјали.

Дали сакате да видите кои се тие?

Занает 1: пловечки брод со тапи

Ова е занаетчиство совршено да се направи пред да одите во бањата и играј со него. Ако направиме неколку бродови, можете да играте пиратски инвазии!

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Брод што плови со плута и ева гума

Занает 2: Тркачки црви

Досадно попладне? ако имате малку картон при рака и малку сламки што можете Подгответе ги вашите натпреварувачки црви и… Ајде да видиме кој е побрз!

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Бубачки во бегство. Ние правиме игра-занает за деца

Занает 3: споена риба

Забавен занает за да се постигне оваа зглобна риба со која може да се игра. Можете исто така да направите различни верзии.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Артикулирана картонска риба, идеална за правење со деца

Занает 4: едукативни загатки

За оние случаи каде покрај забавата, сакаме да постигнеме и учење Го препорачуваме овој занает, многу едноставен за правење и можете да направите онолку загатки колку што сакате!

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Едукативна загатка со стапови за занаети

 

Занает 5: Дрвен авион

Дали сакате авиони? Зошто да не го направите вашиот? Тој е многу едноставен и можете да го украсите и насликате по ваш вкус.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Дрвен авион за правење со деца

Занает 6: утка со ролни за тоалетна хартија

Y зошто да не направите животно и да рециклирате истовремено? Ние ви предлагаме да ја направите оваа оригинална утка со картони од ролни за тоалетна хартија.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Ние правиме був од ролни за тоалетна хартија

 

Се надеваме дека ви се допаднаа овие занаети и да ги примените во пракса.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.