Рустикална вазна за рециклирање шише вино

ВАЗА

Денес ќе видиме занает, лесен, едноставен, но успешен. Што ти предлагам иНаправете рустична вазна со рециклирање шише вино.

Занает за дома, каде што можеме да ставиме рустикален допир насекаде: дневна соба, бања, спална соба, сала ...

Материјали:

Материјалите што ќе ни требаат за да ја направиме оваа рустикална вазна се следниве:

 • Празно шише вино, едно од малите.
 • Сликање креда.
 • Јаже за сисал.
 • Лепак
 • Ножици

Процес:

 • Willе започнеме со подготовка на шише вино. Е ни треба шише вино што се подарува на крштевки, причести, свадби ... кои се помали и имаат попривлечна големина. (Ако сакате, тоа може да се направи и со големо стаклено шише). Првото нешто ќе бидат налепници што ги имате. Ако сакате да видите како го сторив тоа, можете да кликнете ТУКА.

ВАЗА 1

 • Willе го отфрлиме приклучокот и со ножиците постепено ќе ја отстрануваме металната млазница
 • Мора да ја имаме само чашата од шишето.
 • Ние ќе ја покриеме дупката во шишето со лента или хартија за пакување, (ова ќе спречи бојата да влезе внатре).

ВАЗА 2

 • Во чаша ќе поставиме малку креда боја, од саканата боја и ќе ја измешаме со малку вода, за да не биде толку густа.
 • Placeе го поставиме шишето внатре, наопаку, така што устата на шишето ја фаќа бојата.
 • Willе го извадиме и внимателно ќе го свртиме за да паднат тие дриблинзи. Ако не сакаме да траат подолго, треба само да го свртиме шишето повторно. Сега доаѓа најлошото, оставајќи ја бојата во шишето да се исуши.

ВАЗА 3

 • Putе ставиме лепак во устата на шишето. Добро со топол силикон, двострана лента или течен лепак. И, почнавме да се шетаме со сисал кабелот. Оставајќи го првиот крај околу осум инчи одвиткан.
 • Кога ќе ги направиме сите потребни вртења, ќе го пресечеме кабелот и ќе направиме јамка да заврши.

ВАЗА 4

Треба да ставиме само цвеќе или како во мојот случај пченично уво.

ВАЗА 5

Дали ви се допаѓа како изгледа? на што Многу е едноставно да се направи, ве охрабрувам да го сторите тоа и да се видиме во следниот занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.