Направи сам: Арале брош направен со фимо (д-р Сламп)

Арале7 Денес ти носам а Направи сам за најсталгичните, за таа генерација што повторно и повторно ја гледаше серијата цртежи на Д-р рецесија и ние сочувствуваме од почеток до крај со сите негови ликови.

Ако се вклучите меѓу обожавателите на една ваква забавна серија, сигурно направете си сам Арале брош 'Llе го сакаш.

Материјали

 1. Полимерна глина (Фимо)
 2. Секачи и секачи. 
 3. Скалпели од полимерна глина. 
 4. Основа за брошеви. 
 5. Пиштол за термички лепак. 
 6. Шише или машина да се изедначи пастата фимо.

Proceso

Арале1 За почеток ќе истегнеме малку полимерна глинена маса од бојата што најмногу ни се допаѓа, така што е Основа на брош Arale. Потоа ние ќе ја обликуваме главата создавајќи полу-овална и ќе го додадеме вратот и друга полу-овална што ќе ја формира кошулата. 

Арале2 Тогаш ќе ги обликуваме очите. Овој дел е малку покомплициран бидејќи треба да бидат исти. За да го направите ова, доволно е да го нацртаме обликот на хартија и да го користиме како образец во случај да не можеме да го направиме тоа со око. Откако ќе ги направиме направените очи, мора да ги ставиме со доволно простор за да можат чашите да се додадат подоцна.

Потоа ќе ги додадеме деталите за кошулата, во овој случај врв на тексас комбинезон. Откако ќе ги имаме сите детали, ќе одиме направете ги чашите. Во овој случај да што Препорачувам да ги цртате на хартија и да користите образец за да ги направите симетрични, ова е можеби најтешкиот дел од самодовербата, така трпеливост!

Арале3 Откако конечно ќе ги имаме наочарите, ќе одиме изградете го капачето од брошот Арале. За ова ќе користиме друга полу-овална за да ја формираме нејзината основа и ќе започнеме да ја додаваме косата. Косата на Арале Многу е лесно, само треба да направите „curlers“ и стратешки да ги поставите на вистинските места.

Арале4 Откако ќе се стави косата, ќе ја обликуваме цртеж на капаче y ќе ги додадеме деталите за трепките и веѓите (На фотографијата не се цени многу добро, но доволно е да се користи шило за да се обележат).

Арале5 Ние ќе го додадеме капаци крилја и штитникот, покрај обликувањето носот и устата. И, конечно, ќе имаме подготвени Арале.

Арале6 Конечно, ќе го исечеме обликот на Арале брош оставајќи да ја видиме малку бојата на основата (или да се измие како што сакаме), Theе го готвиме парчето, како и секогаш на 130º околу 15 минути. и, еднаш студено, ќе ја додадеме основата на брошот со термички лепак.

 

До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.