Ден за вратоврска на таткото, направи сам за деца

Врзи за денот на таткото

од занаети се ние ќе ви покажеме некои занаети за толку блиску Денот на таткото. Децата во ова време секогаш им даваат макотрпни работи направени на училиште на своите родители, затоа денес од тука ви даваме и идеи.

Овие занаети дополнително го зајакнуваат афективна врска помеѓу родителите и децата. На овој начин, ќе добиеме насмевка од детето и неколку солзи возбуда и ентузијазам за родителите.

Материјали и алатки

 • Бело фолио.
 • Молив и гума за бришење.
 • Црн маркер.
 • Ножици
 • Лепак
 • Картон картон од разни бои.
 • Свилена хартија.
 • Ревност.
 • Фино јаже.

Proceso

Прво, ќе спроведеме а скица на кукла со голема глава и мустаќи каде што телото ќе биде оваа вратоврска толку уникатно што некои татковци ги носат на работа или на кој било семеен настан.

После секое парче ќе го исечеме со ножицитеПа, ова ќе бидат шаблони за правење на наши занаети за Денот на таткото.

Тогаш ќе ги поминеме овие матрици на картон бојата што ја сакаме. Покрај тоа, ние ќе го обоиме лицето на нашиот конкретен татко.

Конечно, ќе лепиме на вратоврската мали топчиња хартија со ткиво и ќе ги споиме сите парчиња со ревност. Покрај тоа, ќе ставиме мала тенка јаже, така што тато може да го закачи занаетот во автомобилот или каде сака.

Врзи за денот на таткото


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.