Направи сам: Како да редиш чанта

монедеро

Здраво повторно!

Во дождливо попладне како денес, не можете да пропуштите а занаетчиство да се опуштите и да уживате во непрестајниот џингл кој со сила удира во чашата. Значи, пребарував и прелистував низ своите предмети (чувам сè) за нешто што можам прилагодете и, конечно, најдов стар монедеро.

Во DIY што понатаму ќе те научам реди чанта (или паричник) на многу едноставен начин и користејќи само рециклирани материјали. Се надевам дека ви се допаѓа и ќе се видиме следно сам!

Материјали
материјали

 1.  Спојка или чанта со метален затворач. Во случај чантата да не е таква, имајте на ум дека ќе мора да го полирате работ или да го зашиете или да го залепите за да има бора надредена на предниот капак.
 2. Ткаенини за обложување.
 3. Пиштол за запечатување на топлина или исто така познат како «силиконски пиштол».
 4. Ножици и материјал за сечење.

Proceso

монедеро

 1. Прво ќе ја исечеме ткаенината со обликот и големината што сакаме да ги окупира. Одбрав триаголен дизајн кој се граничи со златна лента и црно кадифе.
 2. По ќе лепиме со пиштолот за запечатување на топлина ткаенината над чантата.
 3. Конечно со делот што не сече од секачот ќе одиме полирање на работ вметнувајќи го во процепот помеѓу металната спојка и чантата.

Повеќе информации.- Како да направите чанта


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.