Направи сам: Плетени миди прстени направени со жица

анило

Здраво! Денес ти носам а DIY да направиме свои Idiвони Миди на едноставен и брз начин.

Кои се прстените на Миди? Тоа се оние мали прстени што се носат на втората фаланга на прстите и кои во последно време станаа толку модерни меѓу славните. И, како може да биде помалку, модата дојде и во наши раце. Се надевам дека ви се допаѓа малото DIY И како и секогаш, ги чекам вашите коментари и нови идеи.

Материјали

  1. Алуминиумска жица.
  2. Монистра. 
  3. Машини.
  4. Супер лепак.

Proceso

градба

Прво ќе пресечеме шест ленти жица долга околу 15 сантиметри и ќе почнеме да ја плетеме, оставајќи околу четири сантиметри на горниот крај. Откако ќе го плетеме скоро целиот обем на прстенот - оставајќи неколку милиметри за да го направиме затворањето - ќе направиме морнарски јазол како затворач. Willе го најдеме објаснувањето на јазолот овде. Откако ќе завршите, мора полека да го исцедите со клешти, така што да биде што е можно слично на остатокот од прстенестата плетенка. Потоа ќе го исечеме вишокот и ќе ставиме малку лепак на исечените краеви за да го поправиме подобро.

Друга опција е да се затвори миди прстен со ситница. Како што можете да видите, избрав еден во форма на ражен.

Поздрав и до следниот пат Направи сам


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.