Направи сам: Моторна играчка за мачки

Играчка за мачки

Секој ден што поминува, Гато е многу позаиграна, не му е доволно само неговата топка или неговата музичка играчка, сега тој сака сè што виси на кое било место. Неколку врвки, лента за панталони, облека што виси од алиштата, сè што може да се зграби со мал скок.

Затоа, ви ја претставувам неговата нова забавна играчка во која истурете ја целата ваша желба да играте, и ве уверувам дека тој го сака тоа. Како што можете да видите, ние ја зедовме неговата музичка играчка што ја направивме во претходната статија за да кулминира со оваа друга играчка за мачки.

Материјали

  • Парче дрво.
  • Стринг.
  • Волна.
  • Музичка играчка или тежина.

Proceso

Прво, ќе го исечеме парчето дрво во визил, правејќи мал отвор за да го воведе јажето и вратоврската е многу поотпорни. Makeе направиме дебел јазол на едниот крај од јажето и ќе го поминеме низ отворот на дрвото, давајќи му неколку вртења за да го поправиме добро.

Потоа, со волна, ќе завршиме со прицврстување на јажето на дрвото, така што ќе биде фиксирано и не се лабави. Правејќи го ова, го сфативме тоа недостасуваше некоја тежина и привлечно на нашата нова игра, па затоа ја ставивме музичка играчка што го направивме во претходната статија. Можете да го видите чекор по чекор следејќи ја врската.

Се разбира, пред да го затворите ќе мора прободете ја капсулата од задната страна да го вметнете јажето и да го направите соодветниот јазол за да не се откинува, а сега можете да ги додадете игличките и да го затворите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.