Занаети на Каваи. Привезок за колачиња

приврзок за клучеви „kawaii donlumusical cookie“

Каваи е збор што значи „убаво“, „скапоцено“, „симпатично“ и се користи во јапонската народна уметност. Тоа се однесува на многу работи како мода, храна, канцелариски материјал и илјада други работи. Во овој пост ќе ве научам како да направите овој приврзок за клучеви во форма на колаче и со каваи израз што е толку смешен.

Материјали за правење приврзок со клучеви за колачиња каваи

 • Обоена ева гума
 • Кружни секачи за колачиња или компас
 • Тијарес
 • Лепак
 • Постојани маркери
 • Rượu
 • Четка
 • Бела акрилна боја и шил или стап
 • Руменило и памук
 • Замена за приврзок за клучеви

Како да направите приврзок со клучеви за колачиња каваи

 • Со два кружни секачи на колачиња од две различни големини, креирајте во пена ева 2 кругови на тен и 3 кругови на бело, иако можете да ги направите во бојата што ви се допаѓа најмногу.
 • Ги исеков големите кругови со розови ножици во форма на бранови, така што е исто како и работ на вистинските колачиња.
 • Залепете една над друга белите кругови за да се формира полнење на колачиња.

занаети со колачиња за клучеви „каваи“

 • Лепак одвнатре, центриран со претходната слика, односно 3-те залепени бели гуми од ева гума и ставете го другиот капак на врвот, лепејќи го за да не се поместува.
 • Со кафеав маркер насликајте го работ на колачето.

занаети со колачиња за клучеви „каваи“

 • Uкористете четка и триење на алкохол за замаглување на контурата и дајте му ја таа карактеристична наздравена боја на колачиња. Направете го тоа внимателно за да нема многу дамки од маркери и да биде што е можно поприродно.
 • Ставете два мали круга од црна ева гума што ќе бидат очите. Јас ги направив со дупчење од дупка, но ако ги немате, можете да ги направите рачно, па дури и да ги насликате со маркери или со помош на мали копчиња.
 • Со шил и бела акрилна боја или бел маркер, направете ги очите да светат.

занаети со колачиња за клучеви „каваи“

 • Со фин црн зрак постојан маркер трепките и насмевката.
 • Потоа стави руменило со памук и сенка за очи.
 • За да завршите, поставете малку мали точки на лицето на колачето со кафеав маркер и вметнете прстен и додаток на приврзокот за клучеви за да можеме да го закачиме на клучевите.

занаети со колачиња за клучеви „каваи“

И еве го резултатот. Се чини реално, ве тера да сакате да го јадете. Како што секогаш ви велам, можете да си играте со боите и моделите.

Се надевам дека ви се допадна и ќе се видиме во следната идеја. Ако го сторите тоа, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

Чао.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.