Starвездена нараквица изработена со филц

пулсера

Овој занает е многу лесен за деца од сите возрасти, Но, бидејќи треба да користите лепак или бел лепак, ако децата се мали, подобро е да имате одреден надзор за да избегнете опасности. Тоа е идеален занает да го направите сами, да го направите како подарок или едноставно за забава да го направите овој прекрасен занает.

Материјалите се лесни за набавка, така што нема да имате многу проблеми да ги најдете во ниту една канцелариска канцеларија или продавница каде што продаваат занаетчиски материјали. Не пропуштајте ги чекорите што треба да ги следите и започнете со работа!

Потребни материјали

 • 2 листови филц од саканата боја
 • Самолепливи чувствувани starsвезди
 • 1 владетел
 • 1 молив
 • Јаже или велкро
 • Секач за умирање (по избор)

Како се прави занаетчиството

Прво ќе мора да ги исечете лентите на чаршафите според зглобот на приемникот. Избравме две бои за да биде уште попривлечно. Откако ќе ги имате, земете бел лепак или специјален лепак за филц и лепење на двата дела од листовите на нараквицата.

Потоа можете да направите две дупки со удар на секој крај од нараквицата за да можете подоцна да го врзете со јаже и така да го прилагодите на зглобот. Во нашиот случај, нашиот удар не беше доволно силен и решивме да користиме велкро за да можеме да ја затвориме нараквицата.

Откако ќе ги направите овие чекори, земете ги самолепливите starsвезди од различни бои и големини и залепете ги на нараквицата според тоа како мислите дека најмногу ќе ви се допадне. Откако ќе го подготвите сето ова, ќе ја направите нараквицата за филц!

Како што видовте, тоа е многу лесен занает за правење и. За децата е одлично бидејќи можат да го направат за неколку минути, со едноставни чекори, а потоа можат да го облечат или да го дадат на некој посебен. Ајде да се фатиме за работа!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.