КАКО ДА ИЗРАБОТЕТЕ ALLИДЕН ТОП СО СТИКА ЗА ЛЕCEЕ - ЧЕКОР ЧЕКОР

Во ова туториал Јас ве учам да создадете убава жардиниер за wallидови користење стапчиња за мраз или рамни дрвени стапчиња. Е многу лесно и тоа е многу декоративно.

Материјали

Да го сториме тоа жардиниер за wallидови ќе ви требаат многу малку материјали:

 • Стапчиња за сладолед
 • Тијарес
 • Силиконски пиштол

Изберете еден мала фабрика како мини кактус или сочен, бидејќи стапчињата за ѓубриво не се премногу големи.

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство може да го видите процес на елаборација во детали за да можете сами да го направите тоа лесно.

La тенџере со стапчиња за мраз тоа е многу лесно да се направи, но исто така и многу брзо да создаде. За само неколку минути имате прекрасно тенџере стил на земја што ќе изгледа одлично во кој било агол од вашата куќа. Дали знаете каде украсува многу добро? Во колоните. Бидејќи е мал украсен предмет, тој е совршен за тие агли.

Ајде да го видиме чекори следете за да го направите potидниот сад, за да не заборавите ништо и да можете направи си без тешкотии.

 1. Ставете 4 стапчиња за мраз по ред, оставајќи простор помеѓу нив приближно 2 см.
 2. Залепете уште 4 стапчиња врз претходните, но во друга насока. На овој начин ќе создадете квадратни дупки како да е тоа а решетка.

Време е да се создаде кошница, тоа е како дрвена кутија:

 1. Исечете ги краевите на стапчињата што ќе ги користите следно.
 2. Соберете три чепкалки за заби и спојте ги со некои краеви.
 3. Ставете ги лежечките стапчиња на страните што ја формираат кутијата.
 4. Лепак 4 стапчиња вертикално ги држат хоризонталните.
 5. Лепак уште еден ред стапови одозгора.

Сега само треба да ја залепите вашата кутија во решетка што сте го создале на почетокот со стапчиња за мраз.

Со клинец или лесна закачалка можете да го ставите на theидот и да го закачите во горната квадратна дупка. Бидејќи е мала по големина, добро ја одржува тежината на секое растение што се вклопува во кутијата.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.