Dosje kartoni e bërë në shtëpi

Dosje kartoni e bërë në shtëpi

Ndonjëherë, përmes sirtarëve në të gjithë shtëpinë, ne gjithmonë kemi një mori punime të rëndësishme (takime, mjekë, fletushka, etj.) që ne nuk dimë se ku t'i vendosim, prandaj, sot ne paraqesim këtë dosje të mrekullueshme kartoni të bërë nga vetë ju.

L dosje kartoni janë shumë të qëndrueshme dhe ne gjithashtu mund t'ju japim një të vetat. Këto mund të përdoren si në shtëpi ashtu edhe për shkollën e fëmijëve. Në këtë mënyrë, ju mund të keni dokumente ose shënime të rëndësishme në një vend ku ato do të jenë të organizuara mirë.

Indeks

materiale

 • Karton.
 • Prerës.
 • Rregulla
 • Ngjitës
 • Kapëse rrobash.
 • Letra me ngjyra.
 • Elastike.
 • 2 butona.
 • Fije.
 • Fëndyell

Proces

Dosje kartoni e bërë në shtëpi

 1. Shkarkim modeli dhe vendoseni në majë të bazës së kartonit.
 2. Dele anët nga kutia jonë, ndihmoni veten me një vizore.
 3. Ngjitni dy pjesët nga dosja.
 4. Kontrolloni që të mbyllet siç duhet, prerë kartonin e tepërt nga kapaku.
 5. decora dosjen dhe lereni te thahet.
 6. e bërë dy vrima nga brenda për të kaluar elastikun dhe kështu të jetë në gjendje të ketë kapje për ta mbyllur atë.
 7. Shtrijeni elastikun dhe shënoni aq sa shkon.
 8. Qep botones në atë markë.
 9. Në fund, kontrolloni që punon sistemi i mbyllur në mënyrë korrekte.

Më shumë informacion - Dekorimi i dosjes, i shkëlqyeshëm për kthimin në shkollë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.