Tabela me shkronja pëlhure - Teknika Decoupage

kuti me shkronja pëlhure 1

Si të bëni një pikturë duke përdorur teknika decoupage, zbukuruar me shkronja pëlhure.

Mos e humb hap pas hapi.

Teknika decoupage, konsiston në pasting prerje.

Në dekoupage origjinale, ato përdoren prerje pecetash, të cilat ngjiten në sipërfaqe të tilla si druri, porcelani dhe madje edhe në karton, për të zbukuruar mbulesat e ditarëve ose fletoreve.

Ka shumë variante të kësaj teknike, edhe duke përdorur pëlhurë, e cila është ajo që unë do t'ju tregoj sot.

Unë do t'ju tregoj si të bëhet një kuti me shkronja pëlhure, duke përdorur teknikën decoupage për të rreshtuar kornizën.

Super e thjeshtë për tu bërë, ata mund ta përdorin atë për të dekoruar dhoma, dyert ose çdo hapësirë ​​që dëshironi.

Materialet për të bërë një kuti me shkronja pëlhure:

 • Një kornizë me thellësi në njërën anë
 • Pëlhura me ngjyra dhe printime të ndryshme
 • Shellac
 • Ngjitës i bardhë
 • Furça
 • Forma e shkronjave të dëshiruara
 • Veshje ose pambuk
 • gërshërë
 • Fije dhe gjilpërë për qëndisje

materiale kuti me shkronja pëlhure

Hapat për të bërë një kuti me shkronja pëlhure:

Hapi 1:

Ne filluam matjen e kornizës, dhe ne prerë dyfishoni matjen në pëlhurë.

Ne mbështesim pëlhurën në kornizë dhe kaluam shellac me një furçë, duke mbuluar të gjithë hapësirën.

Ne do të vërejmë se pëlhura do të ngjitet plotësisht në dru.

hapi 1 kuti me shkronja pëlhure

Hapi 2:

Ideja është mbuloni të gjithë kornizën me pëlhurë, siç e shohim në imazhin më poshtë.

Kështu që qoshet janë të pastra, ne palosim dhe ne ngjitemi me një pikë silikoni dhe pastaj vendosim shellac mbi të.

hapi 2 kuti me shkronja pëlhure

Hapi 3:

Ne e lëmë pikturën në njërën anë dhe ne filluam t'i bëjmë letrat nga pëlhura.

Ju mund t'i merrni format internet, Të të gjitha madhësive.

Ne shtypim dhe prerë

hapi 3 kuti me shkronja pëlhure

Hapi 4:

Ne i kalojmë format në pëlhurë dhe kemi prerë 2 nga secili, siç e shohim në imazh:

hapi 4 kuti me shkronja pëlhure

Hapi 5:

Ne qepim letrat, me qepje nga jashtë, duke lënë një hapësirë ​​të hapur ku do të kalojmë petëzimin ose pambukun.

Mbushim dhe mbyllim me qepjet.

hapi 5 kuti me shkronja pëlhure

Hapi 6:

Ne bëjmë të njëjtën procedurë me të gjitha shkronjat, duke mbetur si imazhi:

hapi 6 kuti me shkronja pëlhure

Hapi 7:

Pas çdo shkronje ne ngjitëm një copë të vogël kasetë për fëmijë.

hapi 7 kuti me shkronja pëlhure

Hapi 8:

Për shiritin e foshnjës që vendosim pas çdo shkronje, ne do të kalojmë një fjongo, mund të jetë në të njëjtën ngjyrë ose në çdo ngjyrë të kombinueshme

hapi 8 kuti me shkronja pëlhure

Hapi 9:

Ne i varim shkronjat në kuti, në fund të thellë.

Ne mund të përdorim silikoni për t'i ngjitur ato dhe kështu parandalojmë që të bien me kalimin e kohës.

Dekoroni shkronjat ashtu si dëshironi.

hapi 9 kuti me shirita pëlhure

Takohemi në një tjetër!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.