Kuti me shkopinj akullorësh dhe shkumë eva

Kuti me shkopinj akullorësh dhe shkumë eva

L kuti është një element shumë i shkathët, mund të përdoret si aksesor dekorativ, si argjendari, të lë çelësat, etj. Në çdo rast, gjëja kryesore është ta bëni atë me materiale të ricikluara për ta bërë atë shumë më origjinale.

Megjithëse nuk është sezoni i akullores, të gjithë ne që e duam zanatin gjithmonë mbajmë gjithçka, në mënyrë që të gjejmë një përdorim tjetër për të. Kështu që do të na duhet mbledh shumë shkopinj të këtij lloji të jetë në gjendje të kryejë zanatin.

materiale

 • Shkopinj kopshtarësh.
 • Dërrasë e imët prej druri.
 • Bisht.
 • Bojë akrilike.
 • Furçë
 • Eva gome me ngjyra të ndryshme.
 • Ngjitës special për gomën eva.

Proces

 1. Ne duhet vendosni strukturën e shkopinjve për të ditur se sa do të përdorim.
 2. Lyejeni dhe lëreni të thahet të gjitha shkopinjtë me tempera të ngjyrave të ndryshme.
 3. Për kapakun dhe bazën që do t'ju duhet ngjitni shkopinjtë në një dru të imët, kështu që nuk do të çmontohet.
 4. Shkoni të aplikoni ngjitës në të dy skajet e shkopinjve.
 5. Ir ndërtimin e kutisë në lartësi cfare do.
 6. Në fund, kryeni një detaj dekorativ me gome eva dhe ngjiteni në kapakun e kutisë.

Më shumë informacion - Princi i Toad me kuti veze


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.