Llambë sferike e bërë me xham të thyer

Llamba sferike me xham të thyer

Ndonjëherë në qendrat e mëdha të suvenireve në shtëpi, duke gjetur një llambë Kënaqësia na është disi e vështirë, ose sepse ato mund të jenë shumë ekstravagante ose sepse dizajni për shtëpinë nuk na vlen, ose thjesht sepse ne jemi del jashtë buxhetit.

Epo, sot ju prezantoj këtë zanat kurioz që mund të na kënaqë kur bëhet fjalë për të bërë llambën tonë, duke ricikluar çdo gotë të thyer që është thyer në shtëpi për ndonjë arsye.

material

 • Sfera me polisterol të zgjeruar.
 • Silikoni.
 • Syzet e thyera.
 • Instalim elektrik me bateri.
 • Doreza.

Proces

Para së gjithash, ne do të vendosim zam nga silikoni në një nga bazat e sferës prej polistireni dhe, ne do ta vendosim shpejt në xhamin e thyer, duke shtypur pak në mënyrë që copat e qelqit të ngjiten mirë, dhe ne do ta lëmë të thahet. Më vonë, ne do ta përsërisim këtë proces me të gjithë sferën.

Llamba sferike me xham të thyer

Më vonë, ne do të bënim një hapja në sferë për të hequr sferën e polisterolit, për ta vendosur përsëri për ta ngjitur me silikoni kur të kemi futur instalimin elektrik. Duhet të keni shumë kujdes me syzet, prandaj këshillohet të përdorni doreza.

Më shumë informacion - Llambë me kristale të errëta

Burimi - Shumë e dobishme


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Maria Jose dijo

  Unë e doja këtë llambë, po kërkoja diçka të lehtë për t'u bërë me xham për një kohë të gjatë. por kam një dyshim, silikoni shkëputet nga topi i polisterolit? .... faleminderit shumë paraprakisht

 2.   Patricia dijo

  Përshëndetje si janë gjërat? Llambë e bukur. Bëra një kompjuter portativ me topa I ngjita me silikoni të nxehtë dhe ato po qërohen. Mund të jetë që silikoni i ftohtë është më i mirë?