36 Prerje të printueshme për fëmijë

Imazhi| Monfokus përmes Pixabay

Prerjet janë një nga hobi më të dashur të fëmijërisë. Me siguri keni kujtime të fëmijërisë në të cilat jeni argëtuar duke prerë figura të ndryshme njerëzore apo kafshësh, të cilave u vendoseshin aksesorët më të ndryshëm për të rikrijuar skena. Madje ka të ngjarë që në një moment të keni projektuar, pikturuar dhe prerë prerjet tuaja, nëse nuk keni pasur një fletore të printuar në dorë.

Cut-outs janë një nga lojërat më klasike me të cilin kanë shijuar breza të tërë. Nga gjyshërit tek nipërit e mbesat. Ka lloje të ndryshme por të gjitha kanë të përbashkët zhvillimin e imagjinatës dhe krijimtarisë së fëmijëve.

Në rast se dëshironi t'u jepni fëmijëve ose nipërve tuaj disa pjesë me të cilat ata mund të luajnë, në këtë postim ju tregojmë modele të ndryshme prerjesh për printim për fëmijë. Edhe ju vetë mund të shkurtoni disa dhe të mbani mend momente të fëmijërisë suaj. Mos e humbisni dhe hidhini një sy të gjitha këtyre propozimeve të prera!

Prerje të printueshme të figurave të kafshëve për fëmijë

Kafshët janë një nga prerjet më qesharake dhe me ngjyra të printueshme, pasi ato përpiqen të përsërisin forma të ndryshme që gjenden në natyrë. Më poshtë mund të shihni një grup të Prerje të printueshme me temë kafshësh për fëmijë. Pasi të keni mbaruar, mund t'i përdorni për të dekoruar raftet në dhomën e fëmijëve ose si lodra që fëmijët të imagjinojnë fermën e tyre.

Prerje të printueshme të lopës për fëmijë

Imazhi| Të jesh një modelues

Prerje të printueshme për fëmijë në formën e një lope me njolla bardh e zi.

prerje gomari për fëmijë

Imazhi| Të jesh një modelues

Prerje të printueshme për fëmijë në formën e një gomari me lesh gri.

Prerje të printueshme lepuri për fëmijë

Imazhi| Të jesh një modelues

Prerje për printim për fëmijët në formën e një lepuri të bukur ngjyrë kafe.

Prerje të printueshme për fëmijë

Imazhi| Të jesh një modelues

Prerje të printueshme për fëmijë në formën e një luani të bukur me mane kafe.

Prerje të printueshme hipopotam për fëmijë

Imazhi| Të jesh një modelues

Prerje të printueshme për fëmijë në formën e një hipopotami të madh të qeshur.

prerje të printueshme për qen për fëmijë

Imazhi| Të jesh një modelues

Prerje të printueshme për fëmijë në formën e një qenushi me pika kafe.

Prerje të printueshme të maskave të kafshëve për fëmijë

Një mënyrë e shpejtë dhe e thjeshtë për të marrë një kostum fëmijësh për karnavalet nëse këtë vit ju ka kapur demi, por fëmijët tuaj duhet të shkojnë në një festë në shkollë, është të printoni një nga këto maska ​​kafshësh dhe përshtateni me ngjyrën e fustanit. Shikoni këto ide!

Prerje të printueshme të maskave të derrit për fëmijë

Imazhi| Të jesh një modelues

Prerje të printueshme për fëmijët me fytyrën e një gic rozë.

Prerje të printueshme me flutura të verdha për fëmijë

Imazhi| Të jesh një modelues

Prerje të printueshme për fëmijë në formën e një fluture të verdhë dhe jargavan.

Prerje jargavani me flutura për fëmijë

Imazhi| Të jesh një modelues

Prerje të printueshme për fëmijë në formën e një fluture vjollce dhe jargavani.

Prerje të printueshme të Fox Kids

Imazhi| Të jesh një modelues

Prerje të printueshme për fëmijë në formën e fytyrës së një dhelpre dinake.

Prerje të printueshme për fëmijët dem

Imazhi| Të jesh një modelues

Prerje për printim për fëmijët në formën e fytyrës së një demi trim.

Prerje për printim për fëmijë dhe bojë maskash kafshësh

Modele të tjera të prerjeve për të printuar për fëmijë që mundeni gjithashtu bojë janë maskat në formë kafshësh. Ato janë të shkëlqyera për të vegjlit që të kenë një kohë shumë argëtuese duke i ngjyrosur fillimisht këto maska ​​dhe më pas duke i prerë për të luajtur ose për të shoqëruar një kostum me temë kafshësh. Do të shihni se ka modele shumë të ndryshme nga qentë, macet, derrat dhe leopardët deri te elefantët, luanët dhe lopët.

 

Prerje të printueshme për maska ​​qensh për fëmijë

Imazhi| pikturë.com

Prerje për printim për fëmijët me fytyrën e një qeni të bukur me veshë.

Prerje të printueshme të maceve për fëmijë

Imazhi| pikturë.com

Prerje të printueshme për fëmijët me fytyrën e një mace me balluke.

prerje të printueshme të derrit për fëmijë

Imazhi| pikturë.com

Prerje për printim për fëmijët me fytyrën e një derri.

Lion Kids Prerje të printueshme

Imazhi| pikturë.com

Prerje për printim për fëmijët me fytyrën e një luani të egër.

Prerje të printueshme për fëmijë Leopard

Imazhi| PintarDibujo.com Printime të prera për fëmijët me fytyrën e një leopardi të frikshëm.

Prerje të printueshme me elefant për fëmijë

Imazhi| PintarDibujo.com Prerje për të printuar për fëmijët me fytyrën e një elefanti të qeshur.

Prerje të printueshme të fytyrës së lopës për fëmijë

Imazhi| pikturë.com

Prerje për të printuar për fëmijët me fytyrën e një lope të vogël të lezetshme.

Prerje të printueshme të Krishtlindjeve për fëmijë

Pushimet e Krishtlindjeve janë një kohë fantastike për fëmijët që të shijojnë kohën e lirë duke pikturuar, ngjyrosur dhe krijuar vepra artizanale argëtuese me këto Prerje të printueshme të Krishtlindjeve për fëmijë. Më poshtë do të shihni disa modele vetëm për prerje dhe gjithashtu modele të tjera për t'u ngjyrosur dhe prerë. Përfitoni dhe bëni të gjitha gjatë këtyre festave!

Prerje të printueshme të engjëjve të Krishtlindjeve për fëmijë

Imazhi| Të jesh një modelues

Prerje të printueshme për fëmijët e një engjëlli të Krishtlindjes.

Elf Christmas Kids Prerje të printueshme

Imazhi| Të jesh një modelues

Prerje të printueshme të kukudhit të Santa për fëmijë.

Prerje të printueshme të Santa Claus për fëmijë

Imazhi| Të jesh një modelues

Prerje të printueshme për fëmijët e Santa Claus me rroba të kuqe.

Prerje të printueshme të Krishtlindjeve për fëmijë

Imazhi| Të jesh një modelues

Prerje të printueshme për fëmijët e një kubi Krishtlindjesh.

Prerje të printueshme të Snowman për fëmijë

Imazhi| vizatime.thingsdepeques.com

Prerje të printueshme të burrë dëbore për fëmijë.

Prerje të printueshme të Skenës së Lindjes së Krishtlindjes për fëmijë

Imazhi| vizatime.thingsdepeques.com

Prerje për të printuar për fëmijët e një skene të Lindjes së Krishtlindjes.

Prerje të printueshme të pemës së Krishtlindjes për fëmijë

Imazhi| vizatime.thingsdepeques.com

Prerje të printueshme për fëmijët e pemës së Krishtlindjes.

 

Prerje të printueshme të Santa Claus për fëmijë

Imazhi| vizatime.thingsdepeques.com

Prerje të printueshme të Santa Claus të qeshur për fëmijë.

Prerje kukullash për të printuar për fëmijë

L prerje kukullash të cilësisë së mirë Ata janë një nga klasikët në këtë lloj hobi. Ato karakterizohen nga karakteri i një kukulle, së cilës mund t'i vendosni lloje të ndryshme fustanesh dhe aksesorë. Ka edhe dizajne të tjera më moderne por me të njëjtat karakteristika. Zgjidhni prerjet e kukullave që ju pëlqejnë më shumë!

Prerje kukullash për të printuar për fëmijë

Imazhi| Editoriale Roma

Prerje të printueshme për fëmijë me një kukull me një kurorë lulesh.

Prerje kukullash infermiere të printueshme për fëmijë

Imazhi| Editoriale Roma

Prerje të printueshme për fëmijë me një kukull infermiere.

Prerje kukullash vajzash të printueshme për fëmijë

Imazhi| Editoriale Roma

Prerje për printim për fëmijë me kukulla dhe fustane.

Prerje kukullash për të printuar për fëmijë

Imazhi| udhëzues për fëmijë

Prerje për printim për fëmijë me kukull dhe kapele.

Prerje kukullash për të printuar për fëmijë

Imazhi| udhëzues për fëmijë

Prerje të printueshme për fëmijë me balerinë.

Prerje të printueshme të Disney Kids

Prerje të tjera të printueshme për fëmijët që do t'i pëlqejnë të vegjlit në shtëpi janë ato princeshat e fabrikës disney. Nëse fëmijët tuaj e pëlqejnë këtë temë, nuk mund të humbisni modelet e mëposhtme pasi ka të ngjarë që të gjithë të duan t'i zbatojnë ato. Më poshtë do të gjeni prerjet e princeshës Ariel, Jasmine, Aurora, Belle ose Pocahontas.

Prerje të printueshme për fëmijë Ariel

Imazhi| Easycrafts.com

Prerje për të printuar për fëmijët me princeshën Ariel.

Prerje të printueshme Aurora Kids

Imazhi| vizatime.thingsdepeques.com

Prerje të printueshme për fëmijë me princeshën Aurora.

Prerje jasemini për fëmijë

Imazhi| Easycrafts.com

Prerje të printueshme për fëmijë me princeshën Jasmine.

Prerje të printueshme Bella për fëmijë

Imazhi| Easycrafts.com

Prerje për të printuar për fëmijë me Princeshën Belle.

Prerje të printueshme të Pocahontas Kids

Imazhi| vizatime.thingsdepeques.com

Prerje të printueshme për fëmijë me princeshën Pocahontas.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.