Si të bëni fluturat e ndjerë

si të bëjmë flutura të ndjera 2

Ne ndajmë me ju a tutorial për të bërë flutura të ndjera.

Fluturat që munden përdorni për të dekoruar, ose për suvenir për ditëlindje.

Felt është një shkëlqim material për të bërë çdo lloj zejtarie, pasi në radhë të parë është ekonomik dhe ka një strukturë e ngurtë e cila është shumë e lehtë për tu trajtuar.

Në tutorialin që ndaj sot, do të shihni se sa e lehtë është bëj flutura të ndjera.

Përfshin myk që është gati për të ruajtur dhe shtypur.

Materialet për të bërë një flutur të ndjerë:

 • Ndihet në ngjyrat e dëshiruara
 • Fije në një ngjyrë që përputhet me ndjerë
 • ujë
 • Elemente dekorative si butona, shirita dhe tyl
 • Shkop druri

materiale për të bërë flutura të ndjerë

Myk për të bërë flutura të ndjera:

El myku është gati kështu që mund ta ruani në kompjuterin tuaj dhe të shtypni.

Mund ta zgjeroni Nëse dëshironi të bëni flutura më të mëdha, pëlqeni të bëni jastëkë dekorativë për shembull.

myk për të bërë flutura të ndjera

Hapat për të bërë flutura të ndjera:

Hapi 1:

Ne prerë format Në ndjerë, siç e shohim në imazh, ne përdorim dy ngjyra, rozë për fluturën më të madhe dhe të kuqe për atë më të voglin.

Ne prerë trupin e vogël në ndjerë rozë.

Kështu që flutura ne jemi më të ngurtë dhe me trup, kemi prerë dy flutura të mëdha.

si ta bëni fluturin e ndjerë hapi 1

Hapi 2:

Ne gatuajmë dy fluturat e mëdha, duke përdorur qepjet në një ngjyrë tjetër që bie në kontrast me ndjerë.

Ne ngjisim trupin e vogël të fluturës, në krahët e kuq, siç e shohim në imazh.

si ta bëni fluturin e ndjerë hapi 2

Hapi 3:

Për të përfunduar, ne ngjisim një pjesë në tjetrën.

Ne zbukurojmë si të duam, në këtë rast, përdorim perlat për sytë dhe dekoroj me butona dhe fjongo.

Nëse ata do t'i përdorin ato për suvenire, argëtimi më i mirë do të ishte ngjitini ato në një shkop druri, të veshur më parë me pëlhurë ose të pikturuar thjesht.

Në këtë rast shkop linje me fjongo roze të përputhen me ngjyrat e fluturës.

Vendosni gjithashtu një shirit tyli poshtë fluturës.

si të bëjmë flutura të ndjera 1

A ju pëlqeu? Nëse dëshironi të bëni fluturat e gomës eva, klikoni në lidhjen që sapo ju lamë. Do të takohemi herën tjetër!


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.