Si të bëni suvenire për t'i dhënë maternitetit

Suvenir për të dhënë në maternitet

Më pëlqen të jem në gjendje të ndaj me ju këtë udhëzues për të bërë suvenire për të dorëzuar në maternitetin.

Të gjithë ne që jemi nëna, e dimë se sa e rëndësishme është ardhja e një foshnje në familje.

Ne e dimë që duhet të rrethohemi nga të dashurit tanë.

 

Të gjithë duan të jenë pjesë e kësaj moment kaq special, të gjithë duan të dinë me padurim se qenia që sjell kaq shumë lumturi për të gjithë.

Për këtë arsye, ne nuk mund të lejojmë që gjithë ajo dashuri që njerëzit që vijnë tek ne të na japin të zbrazet. vizitoni maternitetin.

Si mirënjohje, asgjë më mirë sesa të përfitosh nga ditët para lindjes dhe përgatit një surprizë të bukur.

Sot do të mësojmë të bëjmë faleminderit karta, një suvenir i bukur që të gjithë me siguri do ta mbajnë.

Materialet për të bërë suvenire për të dhënë në maternitet:

 • Karton i stampuar
 • Moulds (ju do t'i gjeni më poshtë, të gatshëm për të ruajtur dhe shtypur)
 • Letra që formohen në emër të foshnjës
 • Shirita
 • Fiston ose dantella
 • buttons
 • Stërvitje
 • gërshërë
 • Ngjitës

Suvenire për të dorëzuar në maternitet

Moulds për të bërë suvenire për të dhënë në maternitet:

Suvenire për të dorëzuar në maternitet

Suvenire për të dorëzuar në maternitet

Udhëzues për të bërë suvenire për të dhënë në maternitet:

Hapi 1:

Ne prerë myk në karton, ne ngjisim feston ose dantella në skajet.

Suvenire për të dorëzuar në maternitet

Hapi 2:

Me fjongo te stampuar ne bëjmë një hark dhe në qendër ne ngjisim një buton.

Ne e ngjitëm atë hark në rrotat e karrocës.

Suvenire për të dorëzuar në maternitet

Hapi 3:

Ne prerë letrat në të njëjtën letër.

Suvenire për të dorëzuar në maternitet

Hapi 4:

Unë ju lë një bakshish të vogël, të cilin mund ta përdorni në zanate të ndryshme.

Kemi shpenzuar pak skuqem rreth skajeve, kjo do ta bëjë të pamundur shikimin e ndonjë papërsosmërie që mund të mbetet gjatë prerjes.

Atje produkte specifike për atë në ngjyra të ndryshme, por nëse nuk e keni në shtëpi, kjo është një rrugëdalje e mirë.

Suvenir për të dhënë në maternitet

Hapi 5:

Ne ngjisim emrin në karrocë fëmijësh, ne gjithashtu fillojmë të dekorojmë siç na pëlqen më shumë, në këtë rast aplikoni një hark të bardhë.

Suvenir për të dhënë në maternitet

Hapi 6:

kemi kaluar skuqem rreth buzë të karrocës.

Suvenire për të dorëzuar në maternitet

Hapi 7:

Më në fund, ne kemi vare posterin faleminderit.

Ne shpojmë një nga qoshet, dhe gjithashtu shpojmë shenjën e vogël, ne kalojmë një fjongo dhe lidhim.

Suvenire për të dorëzuar në maternitet

Pra, ne tashmë do të ishte gati karta jone faleminderit.

Me siguri do ta pëlqeni shumë!

Ne jemi në një tjetër, me shumë ide.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.