Si të vizatoni Maya Bee

Si të vizatoni Maya Bee

Imazhi| Në Aranda.es

Maya the Bee është një nga filmat vizatimorë më të dashur të fëmijërisë sonë. Një personazh argëtues dhe i dashur, i cili falë serialit të famshëm televiziv të suksesshëm ndërkombëtar, argëtoi dhe lumturoi disa breza fëmijësh me aventurat dhe melodinë e tij të famshme.

Nëse doni të mbani mend fëmijërinë tuaj ose dëshironi t'u tregoni fëmijëve tuaj se kush ishte bleta Maya, një ide shumë argëtuese është të vizatoni dhe ngjyrosni bletën e vogël të këndshme. Në postimin e mëposhtëm do t'ju tregojmë se si ta vizatoni Maya Bletën në letër në një mënyrë elementare dhe gjithashtu si ta vizatoni atë në një bluzë pëlhure nëse dëshironi të bëni hapin dhe të tregoni dizajnin tuaj kudo që të shkoni. Le të fillojmë!

Materiale për të mësuar se si të vizatoni Maya Bee në letër

Përdorimi i letrës për të mësuar se si të vizatoni Bletën Maya mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të filluar të praktikoni. Sidomos nëse nuk keni shumë aftësi për të vizatuar këtë personazh të lezetshëm vizatimor për fëmijë. Ky format do t'ju lejojë të vizatoni figurën dhe të fshini goditjet e nevojshme derisa të merrni një dizajn Maya Bee që ju pëlqen dhe dëshironi të ngjyrosni.

Le të shohim më poshtë materialet që do t'ju duhet të grumbulloni për të mësuar se si të vizatoni Maya Bee.

 • Një pilot me ngjyrë të zezë
 • Lapsa me ngjyra ose shkumësa me ngjyra
 • Një fletë e bardhë Din A4

Hapat për të mësuar se si të vizatoni Maya Bee në letër

 • Hapi i parë për të mësuar se si të vizatoni Maya Bee është të vizatoni tiparet e fytyrës së bletës. Për ta bërë këtë, merrni pilotin e zi dhe vizatoni sytë dhe hundën e Majës. Hunda duhet të jetë e vogël, por sytë duhet të jenë të mëdhenj dhe shprehës.
 • Më pas, do t'ju duhet të vizatoni një vijë të lakuar për të përfaqësuar buzëqeshjen e bukur të Maya Bletës.
 • Hapi tjetër do të jetë vizatimi i flokëve të saj karakteristik, të bollshëm dhe me balluke karakteristike. Gjatësia e flokëve duhet të arrijë afërsisht te supet.
 • Më pas me pilotin bashkoni flokët e bletës me nofullën për të bërë formën e fytyrës.
 • Pasi të keni bashkuar të gjitha këto pika, është koha për të rikrijuar antenat e bletës. Për ta bërë këtë, vizatoni dy vija të gjata paralele që dalin nga flokët. I kurorëzoni me një rreth.
 • Hapi tjetër është krijimi i trupit të bletës Maya. Merrni pilotin dhe bëni një trup të vogël me vija të ngjitur drejtpërdrejt në kokën e personazhit, pa pasur nevojë të vizatoni një qafë. Krahët dhe këmbët do të dalin prej saj.
 • Hapi i fundit do të jetë vënia e krahëve te Maya. Është një lloj i thjeshtë krahësh të vegjël që dalin nga mbrapa, kështu që do të jetë shumë e lehtë për t'u nxjerrë.
 • Kur të keni mbaruar vizatimin e siluetës së Maya Bee, hapi tjetër është ta ngjyrosni atë. Çfarë nuancash duhet të zgjidhni për të rikrijuar bletën e vogël mitike? Do t'ju duhen shumë pak ngjyra, duke përfshirë: të zezën, të verdhën, rozën dhe blunë ose grinë e lehtë.
 • E verdha do të përdoret për flokët, trupin dhe fytyrën e Maya Bee. E zezë për bebëzat e syve dhe për vijat në bark. Me ngjyrën rozë mund të vendosni pak skuqje në faqet e personazhit dhe me ngjyrën blu ose gri të hapur mund të ngjyrosni krahët.
 • Nëse ju pëlqen, mund të përfitoni nga ngjyra rozë për të lyer një lule të vogël në flokët e bletës ose ta lini ashtu siç është.
 • Siç mund ta shihni, ajo që sapo përshkrova është një nga mënyrat më të lehta për të mësuar se si të vizatoni Maya Bee në disa hapa. Pa shpenzuar shumë kohë, menjëherë do të jeni në gjendje të rikrijoni karakterin e dashur të fëmijës në një fletë letre.

Materiale për të mësuar se si të vizatoni Maya Bee në pëlhurë

Pasi të keni më shumë praktikë në vizatimin e bletës Maya në letër, është koha për të kaluar te pëlhura për të bërë një bluzë të bukur të personalizuar që mund ta vishni ose t'ia bëni dhuratë dikujt special. Le të shohim më poshtë materialet që do t'ju duhen për të realizuar këtë zanat.

 • Një shënues tekstili i zi
 • markera tekstili me ngjyra
 • Një bluzë e bardhë

Hapat për të mësuar se si të vizatoni Maya Bee në pëlhurë

Siç thamë më parë, kur të keni praktikuar mjaftueshëm vizatimin e bletës Maya në letër, mund të dëshironi të bëni hapin dhe të provoni ta vizatoni këtë karikaturë të dashur në një lloj tjetër mbështetjeje, si p.sh. një bluzë prej pëlhure. Mund të jetë një dhuratë e shkëlqyer për ditëlindje ose thjesht një hobi me të cilin të zhvilloni krijimtarinë tuaj.

Procedura për të vizatuar siluetën e Maya Bee është e njëjtë me atë të përshkruar më sipër. Sidoqoftë, meqenëse mbështetja dhe karakteristikat e tij janë të ndryshme, është e përshtatshme që të lexoni këshillat e mëposhtme kur pikturoni në kanavacë.

Përdorni shirit maskues për të shtrirë pëlhurën

Në mënyrë që të vizatoni Maya the Bee në pëlhurë pa turbullim, një ide e mirë është të përdorni shirit ngjitës, piskatore ose një kornizë për ta shtrirë mirë pëlhurën në mënyrë që të jetë e fortë dhe pa rrudha.

Përdorni një skicë përpara se të filloni

Nëse nuk keni shumë praktikë të pikturoni në kanavacë, është mirë të bëni një skicë të Maya Bee që do t'ju ndihmojë të jeni më të sigurt kur shkoni për të pikturuar në telajo.

Respektoni periudhën e tharjes së bojës përpara se të lani veshjen

Kur të keni mbaruar së vizatuari Maya the Bee me markerët e tekstilit në pëlhurën e një bluze, do t'ju duhet të prisni pak përpara se ta lani në mënyrë që ngjyrat të fiksohen mirë dhe të mos njollosen.

Është mirë të prisni afërsisht 72 orë përpara se të lani veshjen, megjithëse mund të ndryshojë në varësi të karakteristikave të produktit të zgjedhur. Prandaj, përpara se të lani këmishën, sigurohuni që të lexoni udhëzimet për markerët për të ditur se po i përdorni ato në mënyrë korrekte.

Tani ju e dini se si të vizatoni Maya Bee në mbështetëse të ndryshme si letër ose pëlhurë. Me çfarë materiali dëshironi të filloni?


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.