Si të bëni unaza me kapsula Nespresso

si te bejme unaza me kapsula nespresso

Imazhi| ymon nëpërmjet Pixabay

Nëse ju pëlqen të përdorni aksesorë për t'i dhënë rrobave tuaja një ajër të ndryshëm dhe argëtues, me siguri do të keni shumë aksesorë të ruajtur në kutinë tuaj personale të bizhuterive për t'i përdorur çdo ditë. Qoftë bizhuteri, bizhuteri kostumesh apo edhe bizhuteri kostumesh të ricikluara. A e dini numrin e modeleve që mund të bëhen me materiale të përdorura për t'i dhënë një jetë të dytë?

Për shembull, me disa kapsula të thjeshta kafeje mund të bëni disa unaza shumë të lezetshme. Dëshironi të mësoni se si të bëni unaza me kapsula Nespresso?

Unaza me kapsula të thjeshta Nespresso

Materialet që do t'ju nevojiten për të bërë unaza me kapsula Nespresso

 • Kapsula Nespresso
 • Unaza
 • Zam i menjëhershëm

Hapat për të mësuar se si të bëni unaza me kapsula Nespresso

 • Hapi i parë që duhet të bëni për të bërë unaza me kapsula kafeje është të grumbulloni disa bosh dhe të pastra. Mundohuni të zgjidhni disa ngjyra të ndryshme për t'i dhënë më shumë larmi unazave.
 • Më pas, vendoseni kapsulën në një sipërfaqe të sheshtë dhe me ndihmën e një objekti, goditni kapsulën fort për ta shtypur.
 • Më pas, merrni pak zam dhe aplikojeni në pjesën e pasme të kapsulës së grimcuar për të ngjitur unazën.
 • Shtypeni për pak në mënyrë që të dyja pjesët të fiksohen dhe lëreni unazën të thahet për disa minuta.
 • Dhe gati! Siç mund ta shihni, ky është një nga modelet më të lehta se si të bëni unaza me kapsula Nespresso. Është ideal për ata njerëz që nuk kanë shumë përvojë kur bëhet fjalë për krijimin e bizhuterive të ricikluara.

Unaza me kapsula dhe rruaza Nespresso

Materialet që do t'ju nevojiten për të bërë unaza me kapsula Nespresso

Në rast se dëshironi të bëni një dizajn paksa më dekorativ, mos e humbisni zanatin e mëposhtëm ku mbizotërojnë ngjyrat dhe luajnë me format e unazës.

 • Kapsula Nespresso me ngjyra të ndryshme
 • Unaza
 • Silikoni dhe arma e nxehtë
 • pak e ndjerë
 • gërshërë
 • disa rruaza

Hapat për të mësuar se si të bëni unaza me kapsula Nespresso

 • Hapi i parë për të realizuar këtë dizajn është të merrni dy kapsula Nespresso dhe t'i zbrazni ato për të pastruar brendësinë e tyre. (Mund të përfitoni nga kafeja për të pasur një filxhan të shijshëm ndërsa krijoni unazën tuaj!)
 • Pasi kapsulat të jenë të pastra, do t'ju duhet t'i shtypni me një objekt të hapur në mënyrë që të mbeten të sheshta.
 • Më pas, merrni një palë gërshërë për të prerë çdo kapsulë të grimcuar në gjysmë. Hapi tjetër do të jetë bashkimi i tyre.
 • Për t'i bashkuar njëra mbi tjetrën në mënyrë që skajet e tyre të mos përkojnë, merrni një pistoletë të nxehtë silikoni dhe aplikoni produktin në gjysmën e njërës prej kapsulave. Më pas rregulloni me kujdes gjysmën tjetër dhe lëreni të thahet.
 • Më vonë do të jetë koha për të vendosur pak shami në pjesën e pasme të unazës për ta bërë atë të duket pak më e bukur. Për ta bërë këtë, vendosni silikon në pjesën e pasme të unazës dhe rregulloni atë në shami. Më vonë priteni dhe do ta keni gati.
 • Më pas mund të përdorni disa rruaza të vogla për të dekoruar pjesën e sipërme të unazës. Përdorni pak ngjitës për të ngjitur rruazat.
 • Në fund do t'ju duhet vetëm të vendosni unazën pas kapsulës me pistoletën silikoni dhe të prisni disa minuta që ajo të ngjitet plotësisht.
 • Dhe do të ishte! Një model ndryshe dhe origjinal për të mësuar se si të bëni unaza me kapsula Nespresso.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.