13 Punime artizanale me kuti shkrepsesh origjinale

Punime me kuti shkrepsesh

Imazhi | Pixabay

Kush do ta kishte menduar se një kuti e thjeshtë shkrepësesh mund të jepte kaq shumë lojë kur bëhet fjalë për punimin? Pra, kjo është ajo! Ka shumë vepra artizanale me kuti shkrepsesh me të cilat mund të zhvilloni gjithë krijimtarinë tuaj dhe të kaloni kohë shumë argëtuese.

Nga engjëjt e vegjël për të dekoruar pemën e Krishtlindjes, kuti bizhuterish të ricikluara për festën e nënës, një detaj romantik për ditën e të dashuruarve apo sende për të dekoruar tavolinën apo një raft që kemi në shtëpi dhe kështu t'i japim një prekje origjinale.

Nëse dëshironi të provoni të bëni vepra artizanale me kuti shkrepseshMos e humbisni këtë listë me 13 vepra artizanale me kuti shkrepsesh argëtuese dhe origjinale. Do të kaloni shumë mirë duke i dekoruar!

Engjëlli i vogël i Krishtlindjes me kuti shkrepëse

engjëll i vogël me kuti shkrepëse

Si një material për vepra artizanale, kutitë e shkrepëseve japin një rezultat të shkëlqyeshëm dhe mund të bëni gjëra të këndshme si kjo engjëlli i vogël i Krishtlindjeve. Materialet që do t'ju nevojiten për të bërë këtë dekorim të bukur të pemës së Krishtlindjes janë një kuti shkrepëseje bosh, një copë leshi, bojë bardh e zi, një furçë, gërshërë, ngjitës, një laps dhe një copë kartoni.

Ju mund të shihni se si funksionon në postim Engjëlli i vogël i Krishtlindjes me kuti shkrepëse. Me siguri ky engjëll i vogël do të nxjerrë në pah gjithë shpirtin tuaj të Krishtlindjes dhe është një nga punimet më të lehta të kutive të shkrepëseve për t'u bërë me fëmijët.

Komodë në miniaturë kuti shkrepse

Punime me kuti shkrepsesh

Imazhi | umacrafts

Kutitë e shkrepseve janë një material fantastik për të bërë a komodë në miniaturë për tavolinën e veshjes në mënyrë që vathët, byzylykët dhe bizhuteritë e tjera të mund të ruhen brenda në vend që t'i mbani të rrëmujshme.

Kur dekoroni raftet që do të përbëjnë këtë komodinë, mund të personalizoni çdo kuti shkrepse dhe ta dekoroni me motive unike që identifikojnë atë që ka brenda.

Si materiale do t'ju nevojiten disa kuti shkrepse për t'i përdorur në një ton natyral ose për t'i mbuluar me karton dhe letër me ngjyrë. Rezultati është fantastik dhe do t'ju mbetet vetëm ta përshtatni me dizajnin që keni në mendje. Ju mund të shihni se si bëhet në faqen e internetit Umamanualidades.

Dhurata kuti shkrepëseje

Kuti shkrepëseje

Imazhi| umacrafts

Por një komodë në miniaturë nuk është i vetmi zanat që mund të bëhet nga kutitë e shkrepëseve. Ka edhe të tjera punime shumë origjinale me kuti shkrepse që janë përrallore dhe madje mund t'ia jepni dikujt special.

Ky është rasti i këtyre veprave të vogla të artit për të cilat do t'ju duhet të merrni letër me ngjyra, gërshërë, markera, ngjitës dhe markera. Me pak aftësi dhe një dizajn frymëzues, do të keni vepra artizanale po aq të shkëlqyera sa ato që do të gjeni në faqen e internetit Jungle Paper. Ndaj mos mendo më për këtë dhe sapo të kesh pak kohë të lirë, fillo të bësh disa nga këto zanate fantastike. Do ta doni!

Kuti shkrepëseje me zemra

Edhe pse mund të mos duket kështu në fillim, kutitë e shkrepëseve janë paketimi i përsosur për t'i dhënë një mesazh të bukur dikujt special. Ato mund të personalizohen me një përshëndetje. Përveç kësaj, është një ide shumë praktike të mbash një objekt të veçantë brenda tij.

Për shembull, nëse nuk keni shumë kohë, por nuk dëshironi të humbisni duke bërë një zanat të lezetshëm me kuti shkrepëseje, ju rekomandoj t'i hidhni një sy kësaj kuti shkrepse me zemra. Çfarë materialesh do t'ju nevojiten? Sigurisht, një kuti shkrepse, karton me ngjyrë, gërshërë, ngjitës, markera dhe pak fije. Ju mund ta shihni zanatin në faqen e internetit të Papelisimo. Është një nga punimet më të bukura të kutisë së shkrepëseve që mund të dhuroni për festa si Shën Valentini, Dita e Nënës apo e Gjyshërve.

Libra në miniaturë me kuti shkrepsesh

Libra me kuti shkrepsesh

Një përdorim tjetër për t'u dhënë kutive të shkrepëseve është t'i bëni ato të këndshme libra në miniaturë me të cilat mund të dekoroni raftet e shtëpisë tuaj. Është gjithashtu një mënyrë super origjinale për të ricikluar kutitë e ndeshjeve pasi ato të jenë përdorur.

Mund të zgjidhni letrën e ambalazhit që ju pëlqen më shumë për të mbuluar “kopertinat” e librit dhe ta kombinoni me shtyllën kurrizore. Materialet që do t'ju duhen janë disa kuti shkrepse, një pistoletë ngjitëse, lapsa, furça, ngjitës i bardhë dhe letër ambalazhi. Ju mund të shihni se si bëhet në faqen e internetit artesinfantiles.org

Kuti shkrepsesh me dizajne dekorative

Kutitë e shkrepëseve japin shumë lojë. Me pak imagjinatë dhe materiale të përditshme mund të krijoni të vogla veprat e artit për të përfshirë urimet origjinale, dedikime, ftesa ose bonuse të rimbursueshme. Në faqen e internetit Edding.com mund të shihni disa shembuj.

Do t'ju duhen disa kuti shkrepsash, shënues me ngjyra dhe karton, shënues, gërshërë dhe ngjitës. Siç mund ta shihni, ato janë materiale shumë të thjeshta që me siguri i keni tashmë në shtëpi nga zanatet e tjera.

Kuti shkrepse për të dhuruar

Imazhi| Live Laugh Rowe

Nëse jeni ftuar për ditëlindje dhe do të bëni dhuratë një bizhuteri (si unazë apo vathë), një mënyrë e bukur dhe origjinale për të bërë dhuratën është të krijoni një kuti me shkrepse për të dhuruar me materiale të ricikluara. Mund ta mbushni edhe me çokollata.

Ashtu si në vepra artizanale të tjera me kuti shkrepsesh në këtë listë, materialet që do t'ju nevojiten nuk janë aspak të komplikuara: kuti shkrepsesh, letër ambalazhi, fjongo, fëndyell, gërshërë dhe ngjitës. Në faqen e internetit Live Laugh Rowe mund ta shihni këtë DIY dhe si ta bëni atë.

Valixhe me kuti shkrepëseje

kuti shkrepsesh valixhe

Më poshtë është një nga punimet me kuti shkrepsesh që kërkon pak më shumë durim dhe aftësi. Bëhet fjalë për disa valixhe të bukura për të dekoruar një tavolinë ose disa rafte.

Si materiale do t'ju duhet të grumbulloni disa gjëra. Mes tyre kuti shkrepse, letër kafe për t'i mbështjellë, ngjitës, gërshërë, ngjitëse për dekorim dhe një letër pak më e trashë dhe më e errët. Në ueb Nëna ime ka një blog ku mund të shihni se si bëhet hap pas hapi.

diy express në një kuti shkrepëseje

Punime me kuti shkrepse dhe tape

Ashtu si ai i mëparshmi, edhe për zanatin e radhës do t'ju duhet pak aftësi dhe durim pasi kërkohen disa hapa për të përfunduar të gjitha dekorimet në këtë zanat me kuti shkrepseje që rikrijon një skenë e vogël ku tregohet një histori

Materialet kryesore që do t'ju nevojiten për të bërë këtë punim me kuti shkrepsesh janë vetë kutia e shkrepëseve dhe një tapë tape që do të jetë personazhi që do të interpretojë historinë që krijojmë. Materiale të tjera që do t'ju nevojiten gjithashtu janë bojë akrilike, furça, peceta të dekoruara, leshi dhe disa gjëra të tjera që mund t'i shihni në faqen e internetit Handbox së bashku me procedurën për ta bërë këtë Express Diy në një kuti shkrepse.

DIY: Me disa kuti shkrepsesh

Punimet e kafshëve me kuti shkrepëseje

Një tjetër nga vepra artizanale me kuti shkrepsesh që mund të përgatisni është kjo DIY. Ndryshe nga modelet e tjera, ky zanat është më pak i vështirë, ideal për t'u përgatitur me fëmijë të vegjël dhe për të kaluar një pasdite argëtuese duke pikturuar dhe luajtur.

Modelja në foto është krijim i ilustrueses Jenny Melihove. Në faqen e tij të internetit mund të shihni zanate shumë të bukura që ai bën. Për ta bërë këtë DIY do t'ju duhen disa kuti shkrepse, letër ambalazhi, karton, markera me ngjyra, ngjitës, gërshërë dhe disa gjëra të tjera.

Kuti bizhuterish e ricikluar me kuti shkrepse

Fëmijëve u pëlqen të bëjnë aktivitete familjare dhe një dhuratë e bukur që mund t'u bëjnë nënave të tyre është kjo kuti bizhuterish të ricikluara kuti shkrepse. Përveç kalimit të kohës argëtuese, do t'i ndihmojë të vegjlit të fitojnë aftësi dhe aftësi motorike si dhe vlerën e riciklimit.

Shkruani materialet që do t'ju nevojiten: kuti të mëdha shkrepësesh, ngjitës, gërshërë, furça, ngjitës, laps, karton me ngjyra, ngjitëse për të dekoruar dhe rruaza të mëdha.

Për të parë se si është bërë kjo kuti bizhuterish e ricikluar nga kutia e shkrepëseve, mund t'i gjeni udhëzimet në faqen e internetit të Guide për Fëmijë.

Fotokamera me kuti shkrepsesh

aparat fotografik me kuti shkrepëseje

Imazhi| Craftgawker

Një tjetër nga zanatet me kuti shkrepsesh që mund të përgatisni është kjo e lezetshme aparat fotografik në miniaturë me një kuti shkrepse. Brenda saj mund të vendosni foto të vogla ose një mesazh të këndshëm për personin që dëshironi t'i dhuroni këtë aparat fotografik.

Si materiale do t'ju duhet një kuti me shkrepse, karton me ngjyra, markera, gërshërë, ngjitës dhe disa gjëra të tjera në varësi të dizajnit që dëshironi t'i jepni. Në faqen e internetit Woman of 10 mund të shihni se si bëhet.

kutia romantike e shkrepëseve

Kuti shkrepëseje me çelës dhe zemër

Imazhi| thjeshtësinga lulëzimi i late

Nëse ju pëlqejnë vepra artizanale me kuti shkrepse, faqja e internetit Woman of 10 tregon një që mund të përgatitni për ditën e Shën Valentinit. Është një detaj i vogël shumë romantik që gjysma juaj më e mirë me siguri do ta pëlqejë: a kuti e vogël në të cilën mund të mbani çelësin e zemrës suaj.

Siç mund ta shihni, është një zanat shumë i thjeshtë për t'u bërë dhe gjithashtu ka një kuptim të bukur. Do t'ju duhet vetëm të merrni një kuti shkrepse, karton dhe letër të bardhë për ta mbuluar, karton të kuq për të vizatuar zemrën, ngjitës, gërshërë dhe një çelës të bukur për ta mbajtur brenda. Do ta lini pa fjalë dashurinë tuaj!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.