Çantë plazhi me kanavacë të shtypur

Çantë plazhi Përshëndetje të gjithëve. Edhe pse zyrtarisht nuk jemi ende në verë, temperaturat sugjerojnë se mundemi filloni të shijoni plazhin, pishinën dhe më shumë kohë në natyrë.

Në këtë post unë ju tregoj se si kam bërë vetë një çantë plazhi me kanavacë të shtypur për këtë verë, të jetë në gjendje të ruajë gjithçka të qetë në të dhe të shkojë në plazh, hiking ose pishinë të përgatitur.

Materialet që kam përdorur për të bërë çantën e plazhit

 • Kanavacë e shtypur.
 • Gërshërë dhe masë kasetë.
 • Fije qepëse.
 • Kunjat.
 • Makine qepese.

proces

Gjëja e parë që bëra ishte matni pëlhurën dhe prerë atë sipas masës së Çantë plazhi çfarë donte ai Doja një çantë plazhi mjaft të madhe. Unë prerë një drejtkëndësh prej pëlhure që e përdor për vetë çantën dhe një pak më të gjatë për dorezat.
Matjet e përafërta të çantës janë 40 × 45 centimetra dhe dorezat janë rreth 45 centimetra të gjata dhe 8 centimetra të gjera.

pastaj, Prita në dy pjesë të barabarta drejtkëndëshin që kisha prerë për dorezat e çantës së plazhit. Dhe gjëja tjetër që bëra ishte të qepja skajet e secilës pjesë.

Pastaj palosni secilën copë pëlhure duke bashkuar skajet në mes dhe pastaj përsëri në mes dhe i bastionoj për t'i qepur në secilën anë siç shihet në imazhe.

Kur mbarova me dorezat, gjëja tjetër që bëra ishte qep buzën e çantës dhe paraqiti dorezat dhe i qepi ato ndërsa qep buzë çantës së plazhit.

Për dorezat Kam lënë një boshllëk 12 centimetra nga buza Jashtë dhe gjithashtu në këtë buzë bëra dy shtresa, një e sipërme dhe një e ulët për t'i dhënë asaj më shumë rezistencë.

Më poshtë është qepni anët e çantës. Unë kam lënë diferencë të mjaftueshme brenda anëve për të ndrequr madhësinë nëse nuk më pëlqente, por sapo pashë çantën e përfunduar ajo që bëra ishte prerë atë pasi isha i kënaqur me rezultatin dhe madhësinë përfundimtare të çantës së plazhit.

Pasi të kemi qepur tërë çantën, ajo që mbetet është kthejeni atë dhe formoni qepjet. Ne gjithashtu mund t'i kalojmë asaj një hekur të butë. Dhe gati! Çanta jonë e plazhit ka mbaruar dhe ne mund ta mbushim atë me gjëra dhe të dalim për të shijuar motin e mirë.

Çantë plazhi

Shpresoj se ju ka pëlqyer dhe shërbyer ky tutorial dhe se jeni të inkurajuar të bëni çantën tuaj të plazhit.

Më lini komentet tuaja!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.