Santa Claus për të dekoruar pemën tuaj të Krishtlindjes me gome eva

Krishtlindje-zbukurim-Santa-Claus-Santa-Claus-donlumusical

Santa Claus ose Santa Claus Ai është një nga personazhet më të njohur të Krishtlindjeve. Ai na sjell dhurata në 24 Dhjetor dhe është i shkëlqyeshëm për fëmijët. Në këtë post do t'ju mësoj se si ta bëni këtë zbukurim në formën e Santa Claus për të dekoruar pemën tuaj.

Materiale për të bërë zbukurimin e Santa Claus

 • Gome eva me ngjyra
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • Prerës të biskotave
 • Shënues të përhershëm
 • Skuqem ose rimel
 • Shtupë pambuku dhe shkop ose shandan
 • Pastrues tubash
 • Grushta gome Eva
 • Gjëra të vogla për zbukurim
 • Sytë e lëvizshëm

Procedura për të bërë zbukurimin e Santa Claus

 • Për të filluar prerë një lule dhe një rreth duke përdorur hapëse cookie. Mund t'i bëni në madhësinë që ju pëlqen më shumë dhe t'i përshtateni nevojave tuaja. Nëse nuk keni prerës cookie mund ta bëni me dorë, nuk ka rëndësi nëse është perfekt.
 • Ngjiteni kokën në copën e bardhë, të cilat do të jenë flokët dhe mjekra e Santa.

Santa-klaus-zbukurim-1

 • Për të formuar kapelën do të na duhen 3 pjesë: pjesa e kuqe, pjesa e bardhë dhe një pompon. Ngjiteni copën e bardhë mbi atë të kuqe dhe vendoseni pom pom në majë të kapelës.
 • atëherë vendoseni në kokën tuaj të karakterit tonë.

Santa-klaus-zbukurim-2

 • Tani le të dekoroj fytyrën. Së pari, bëni një rreth me grushtin e vrimës për të formuar hundën, shkurtoni mustaqet dhe përgatitni dy sy të lëvizshëm.
 • Ngjitni sytë në fytyrë, pastaj mustaqet dhe në fund, hundën.

Santa-klaus-zbukurim-3

 • Përdorni rimel ose skuqje dhe një shtupë pambuku për ta dhënë atë ngjyre ne faqe. Pastaj, me një shënues, bëni qerpikët.
 • Vetulla do të jenë dy copë pastrues tubash të bardhë.

Santa-klaus-zbukurim-4

 • Për të dekoruar kapelën do të përdor a jeshile fletë gome eva dhe dy copa me shkëlqim, ju mund të zgjidhni atë që keni në shtëpi.
 • Në faqe me bojë të bardhë do t'i jap ca pika vezullimi duke përdorur një shkop.

Santa-klaus-zbukurim-5

 • Unë vetëm kam lënë bëj një vrimë tek kapela ku po shkoj vendosni një pastrues tubash Ngjyra e përdredhur argjendi në mënyrë që të jetë e mbështjellë dhe kështu mund të vendoset lehtësisht kudo siç është pema, dera ose ndonjë cep i shtëpisë tuaj.

Santa-klaus-zbukurim-6

Dhe voila, ne kemi përfunduar stolinë tonë të Santa Claus, shpresoj se të ka pëlqyer. Shihemi në idenë tjetër. Mirupafshim


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.