Shënues të pemës së Krishtlindjes me gome eva për fëmijë

Pak më shumë se një muaj ka mbetur deri në mbërritjen e Krishtlindje, por pikërisht për këtë arsye ne duhet të marrim ide për të qenë në gjendje të dekorojmë shtëpinë tonë në këto data dhe ta bëjmë atë super origjinale. Në këtë post do t'ju mësoj se si ta bëni këtë faqeshënuesit e pemës së Krishtlindjes, perfekte për të vegjlit dhe për të shënuar librat e tyre me pushime.

Materiale për të bërë shënimin e pemës së Krishtlindjes

 • Gome eva me ngjyra
 • Rrathë, dëborë dhe yje grushta gome eva
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • Shkopinj druri

Procedura për të bërë shënimin e pemës së Krishtlindjes

 • Për të filluar, duhet të bësh shumë rrathë prej gome eva jeshile në hije të ndryshme për ta bërë pemën më të bukur.
 • Duhet të përdorni grushtat në madhësi të ndryshme.
 • Shkoni duke formuar një piramidë e vogël ndërthurur nuancat e ndryshme të gjelbërta për të mos përsëritur.
 • Në fund do t'ju duhet të keni strukturën e pemës së Krishtlindjes.

 • Pasi të keni vendosur rrathët e mëdhenj, futni në ato të vegjël për t'i dhënë pemës më shumë lëvizje.
 • Me shkumë shkëlqimi eva argjendi nje yll dhe ngjiteni në majë të pemës.

 • Me këtë grusht të vogël rrethi do të bëj disa topa me shkumë eva me shkëlqim me ngjyra të ndryshme.
 • Do të ngjit një top të vogël në pemë për të imituar topat e Krishtlindjes ose dritat e këtij stoli.
 • Me një shkop druri do të formoj Trungu i pemës. Unë e kam zgjedhur të kuqe sepse është shumë Krishtlindje.

 • Sapo shkopi prej druri të ngjitet në trupin e pemës, unë do ta zbukuroj me të dy flokë dëbore që kam bërë me vrimën time të vrimës.

Dhe me këtë Shënim për pemën e Krishtlindjes. Duket bukur dhe është shumë e lehtë për tu bërë.

Nëse ju pëlqejnë pemët e Krishtlindjeve, unë sugjeroj këtë që është bërë prej letre dhe është shumë mirë të dekorosh çdo cep të shtëpisë. Mirupafshim !!!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.