Bateri idesh për të ripërdorur mbetje të vogla gome eva

bateri idesh Përshëndetje të gjithëve. per te filluar një muaj i ri që më mirë se një mësim i ri. Por këtë herë është më shumë si një postim.

Një postim me një bateri idesh për të qenë në gjendje të përdorim ato mbetje të vogla të gome eva që gjithmonë kemi nga puna që bëjmë me këtë material.

Kur punojmë me gome eva, në mënyrë të pashmangshme kur e presim, kemi mbetje dhe sot ju sjell një bateri idesh të jetë në gjendje t'i përdorë ato.

Në rastin tim unë kam përdorur fletë gome eva me ngjyra të ndryshme për të bërë një projekt në të cilin unë prera figura nga goma eva, kështu që eshtrat që më kishin mbetur ndonjëherë ishin mjaft të mëdha dhe gabova t'i hidhja, kështu që vendosa të hetoj se si t'i përdor ato dhe prej andej lind kjo ide bakteri qe te sjell sot.

Për të filluar me këtë bateri idesh do t'ju tregoj idenë time të parë. Ajo që bëra ishte kapja kallëpe ëmbëlsirash dhe vazhdoni të vizatoni figura më të vogla në çdo vend që munda dhe pastaj i prerë.

Siç mund ta shihni ka figura të ndryshme si lule, yje, etj. Mund të bëjmë edhe figura gjeometrike.

Kur nuk kisha më hapësirë ​​për atë madhësi figurash, mora kallëpe më të vegjël dhe vazhduan vizatimin dhe prerjen duke përfituar nga çdo hapësirë ​​që mundi.

Dhe së fundmi për të shtuar ide në baterinë e ideve me ajo që bëra ishte thjesht prerja e mbetjeve më të vogla në copa të imëta dhe ruajeni në një qese pëllëmbë.

bateri idesh

Me këto tre ide bateria ime e ideve për të shfrytëzoni në maksimum gomën eva Unë kam prerë plotësisht pllakat që fillimisht i përdor për një projekt dhe kam përdorur mbetjet në gjëra të tjera.

Më poshtë po rendis disa ide për të përdorur këto figura të vogla që prera duke përdorur mbetjet e gomës eva.

Bateri idesh për të shfrytëzuar sa më shumë gomën eva

 • Me figurat më të mëdha ne mund të bëjmë gjëra të panumërta, nga kunjat, zbukurimet ose aplikacionet për rroba ose pajisje.
 • Një ide tjetër e mirë është të bëjmë kanavacë me zbukurime duke përdorur figurat e gomës eva që kemi prerë.
 • Mund të përdorim edhe mbetjet duke prerë shirita dhe duke krijuar rrathë dhe rrathë shumëngjyrësh për vajzat.
 • Me figurat më të vogla mund të bëjmë pulla për të vizatuar dhe vulosur, duke përdorur tapa ose dru me radhë.
 • Një ide shumë argëtuese për vajzat është të bëjnë bizhuteri me këto prerje të vogla gome eva, ato më të mëdhatë mund t’i përdorim për të bërë varëse, rripa dhe rrathë dhe ato më të vegjël për unaza dhe vathë.
 • Një pyetje që lind është se çfarë të bësh me mbetjet edhe më të vogla, ato që nuk kanë formë. Epo, ne mund t'i përdorim këto mbetje për të bërë detaje të vogla në punime të tjera, të tilla si gojë, sy ose hundë te kafshët.
 • Ne gjithashtu mund të bëjmë zbukurime me këto mbetje të vogla, të përpiqemi të marrim një kavanoz qelqi, ta zbukurojmë nga jashtë dhe t'i vendosim këto mbetje me ngjyra të ndryshme të gomës eva, është me të vërtetë shumë origjinale dhe ne mund t'i japim një prekje të veçantë një cepi .

Dhe deri më tani bateria ime e ideve për të shfrytëzuar në maksimum pllakat tona të gomës eva.

Shpresoj të të ndihmojë dhe që të mund të përfitosh nga materiali yt në një mënyrë të mirë.

Më lini komentet tuaja!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mary dijo

  ide shumë të mira, a mund të më ndihmoni të përdor mbetjet e gomës eva që kam? Unë përdor goma 16 -18 cm. Dhe duke qenë i trashë nuk e di se çfarë mund të bëj me mbetjet, shpresoj të më ndihmojnë me disa ide. pershendetje