Dhuratë për ditën e nënës me çokollata

Për dashamirët e dhuratave, ne kemi këtë ide të mrekullueshme dhe tërheqëse. Eshte per ricikloni një kavanoz qelqi dhe kemi në dorë një sërë gjërash të thjeshta që mund t'i dekorojmë. Kavanozin e qelqit do ta lyejmë rozë dhe Do të mbushim me çokollata.

Atëherë mbetet vetëm të fryhet një tullumbace transparente e mbushur me konfeti dhe do ta dekorojme me shkopinj dekorativ ose disa tullumbace plastike me ngjyra qesharake. Ai botë në mes duket shkëlqyeshëm, por nëse nuk i kemi në dorë detajet e tjera ose nuk mund t'i kapim, mund t'i zëvendësojmë me objekte të tjera më tërheqëse. brohorisni! Është një ide e mrekullueshme të jeni në gjendje të bëni një dhuratë të veçantë në një festë.

Materialet që janë përdorur për dhuratën e Ditës së Nënës:

 • 1 kavanoz qelqi për t'u ricikluar.
 • Bojë llak rozë.
 • Litar jute me trashësi mesatare.
 • Një tullumbace 15 deri në 20 cm e gjerë, transparente dhe me konfeti brenda.
 • Letër për të mbushur varkën.
 • Çokollata ose ëmbëlsira për të mbushur.
 • Balona plastike për të dekoruar.
 • Dy shkopinj dekorativë me dy ngjyra të ndryshme dhe të përdredhur. Mund të bëhet me pastrues tubash.
 • Karamele me çokollatë ose çokollata.

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Ne përgatisim një kavanoz qelqi se është shumë e pastër. Vendosim diçka në një sipërfaqe që të mos njolloset asnjë bojë. Ne veshim doreza dhe ne lyejmë varkën Me bojë spërkatëse mbarojmë mirë të gjitha vrimat. E lëmë të thahet mirë derisa të kryejmë hapat e mëposhtëm.

Dhuratë për ditën e nënës me çokollata

Hapi i dytë:

Me tenxheren shumë të thatë të bojës, pjesën e sipërme e mbështjellim me litarin e jutës. E mbështjellim 6 ose 7 herë dhe e lidhim në qendër me një nyjë të dyfishtë. Pastaj bëjmë një hark të bukur.

Hapi i tretë:

Marrim balonën e fryjmë dhe e lidhim fort, në mënyrë që ajri të mos ikën.

Dhuratë për ditën e nënës me çokollata

Hapi i katërt:

Vendosim brenda dhe në anët e varkës çokollata ose çokollata. Mund të shtojmë pak silikon të nxehtë që të bashkohen mirë elementët. Më pas vendosim tullumbacen në mes.

Dhuratë për ditën e nënës me çokollata

Hapi i pestë:

E vendosim në njërën anë shkopinjtë e përdredhur dhe dekorativ. Do të bëjmë edhe një vrimë për të vendosur tullumbacet plastike që janë edhe për zbukurim.

Dhuratë për ditën e nënës me çokollata

Dhuratë për ditën e nënës me çokollata


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.