Dhurata origjinale për festa

Dhurata origjinale për festa

do ju pelqejne keto Suvenire apo dhurata origjinale për festime. Bëhet fjalë për të bërë disa kuti të bukura me gota kartoni për të vendosur dhurata të vogla ose ëmbëlsira. Kjo ide është e lehtë për t'u realizuar, kështu që ju mund të zgjeroni idetë ose aksesorët tuaj si rezultat i krijimit të këtij zanati.

Për shembull, mundeni shtoni harqe, përfshini ngjyra të reja, vendosni dhurata të vogla ose i bëjnë më mashkullore. Keni edhe një video demonstruese që të mos humbisni detajet e këtij zanati. Imagjinata dhe shijet tuaja do të jenë po aq të pranueshme, me siguri do t'ju duken të shkëlqyera!

Nëse ju pëlqejnë të gjitha këto ide dhuratashMos humbisni të gjitha zanatet që kemi përgatitur tashmë:

Kuti me luleshtrydhe për të mbushur me çokollata
Artikulli i lidhur:
Kuti me luleshtrydhe për të mbushur me çokollata
Kuti të vogla për diplomime
Artikulli i lidhur:
Kuti të vogla për diplomime
Kuti në formë luleshtrydhe
Artikulli i lidhur:
Kuti frutash
Artikulli i lidhur:
Tre mënyra për të bërë kuti dhuratash
Kupat e lepurit të Pashkëve
Artikulli i lidhur:
Kupat e lepurit të Pashkëve

Materialet që janë përdorur për dhurata:

 • Gota kartoni të dekoruara.
 • Gërshërë.
 • Kuti për kek me dekor të bukur.
 • Çokollata, karamele ose çokollata.
 • Ngjitës i bardhë.
 • Pompone me ngjyra dhe permasa te ndryshme.
 • Stapler.

Ju mund ta shihni këtë manual hap pas hapi hap në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Marrim njërën prej gotave për të prerë buzën. Për ta bërë shumë më të mirë, kërkojmë palosjen e bashkimit të gotës, e palosim dhe fillojmë ta presim.

Hapi i dytë:

E mbushim gotën me karamele, çokollata ose çokollata të vogla. Duhet ta mbushni përgjysmë që të mund ta mbyllni gotën me aftësi paguese.

Dhurata origjinale për festa

Hapi i tretë:

Palosni gjysmën e gotës drejt qendrës. Më pas pjesën tjetër e palosim mbi pjesën e palosur. Në këtë mënyrë do të krijojmë kutinë.

Hapi i katërt:

E shpalosim atë që kemi palosur dhe në mes vendosim unazën ose buzën e prerë. Më pas e mbyllim sërish kutinë nga pjesët e palosura që kishim bërë më parë.

Hapi i pestë:

Këndet që janë formuar në palosje i kapim me kapëse, në mënyrë që kutia të bashkohet ose të fiksohet më mirë.

Dhurata origjinale për festa

Hapi i gjashtë:

Ne bëjmë dhuratën tjetër. Marrim gotën tjetër dhe e mbushim me çokollata. E mbulojmë skajin e saj me ngjitës ngjitës.

Dhurata origjinale për festa

Hapi i shtatë:

Marrim kasën e kekut, e shtrijmë mirë dhe e vendosim sipër gotës. I ulim mire skajet rreth xhamit qe te bashkohet mire.

Hapi i tetë:

Marrim disa pompone dhe i ngjitim me ngjitës ngjitës sipër kapsulës. Në këtë mënyrë do të jetë shumë më e dekoruar. Mund t'i vendosim edhe një hark të bukur.

Dhurata origjinale për festa


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.