Fjalë dhe parulla të bëra me tel alumini

Alumini

El tela alumini është përdorur për të panumërta Vepra artizanaleAto janë bërë nga pjesët e bizhuterive të tilla si unaza dhe gjerdan në kontejnerë apo edhe dekor për varëse rrobash.

Në këtë post ne përdorim tela alumini për të krijuar fjalë dhe tekste me të. Dhe, kjo teknikë është bërë shumë në modë dhe zbatohet në pajisje të panumërta. Thjesht duhet të bësh një kërkim të vogël në internet dhe me siguri do të befasohesh nga krijime të mëdha të bëra nga artizanët.

materiale

  1. Tela alumini me ngjyra të ndryshme.
  2. Pincë maja e rrumbullakët.
  3. Darë te presesh.

Proces

Alumini

Gjëja më e rëndësishme për ta bërë këtë zanat është të marrim parasysh se si duam t'i bëjmë shkronjat. Padyshim, dizajni duhet të jetë me shkronja të ndjekura dhe pa hapësira. Së pari do të shkruajmë tekstin që duam të pasqyrojmë në një fletë dhe pastaj me tela alumin Ne do të formohemi me shumë durim dhe do të na ndihmojmë me piskatore me majë të rrumbullakët.

Më në fund, ne do të bëjmë këshilla në mënyrë që ato të mos shpohen dhe ne do ta vendosim copën ku të duam, ose në një gjerdan, një zinxhir çelësash ose thjesht si një zbukurim në një mobilje.

Deri në tjetrën DIY.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.