Fletore me material të ricikluar

LIBRA SH NOTNIMI

Miremengjes miq. Nuk e di nëse do të të ndodhë ty si unë, por kohët e fundit më duhet të shkruaj të gjitha idetë që më vijnë në mendje dhe po shkruaj shënime në secilën letër që gjej. Pra, më mirë të keni të gjitha idetë së bashku dhe t'i shkruani ato në një fletore.

Incredibleshtë e pabesueshme gjithçka që mund të bëhet me materiale të ricikluara, sot do ta shohim si të shndërroni kutitë e drithërave në bllok shënimesh të lezetshme për përdorimin tonë ose gjithashtu për të bërë një dhuratë.

Materialet:

 • Kuti drithërash.
 • gjethet.
 • Gazeta të zbukuruara.
 • Fije ose lesh.
 • Ngjitese.
 • Gijotinë ose prerës.
 • Vdes

proceso:

LIBRA SHENIM1

 1. Ne kemi nevojë për kuti drithërash për t’u ricikluar, si prerjet e letrës së zbukuruar për të lidhur fletoret tona.
 2. Ne prerë folios në gjysmëKam përdorur katër për secilën fletore, të cilat, të prera dhe më pas të palosura, na japin gjithsej gjashtëmbëdhjetë faqe.
 3. Kur kemi tetë gjethet ne palosemi në gjysmë.
 4. Ne rrumbullakosim qoshet me një vdesin, për një fund më profesional.
 5. Ne shënojmë kapakët në kartonin e kutisë së drithërave, duke i dhënë gjysmë centimetri më shumë se matja e gjetheve.
 6. Ne prerë kartonin për kapakët në madhësi. Ne palosim dhe rrumbullakosim qoshet. Këtë herë kam ngjitur disa fletë me ngjyra për të mbuluar vizatimin e kutisë së drithërave.
 7. Ne bëjmë disa vrima, si në kapele ashtu edhe në gjethe.
 8. Ne e kalojmë fillin dhe lidhim me një nyjë nga jashtë.

LIBRA SHENIM2

Do të kemi vetëm zbukuroni fletoret tona me copa letre ose me atë që na pëlqen më shumë, madje ne mund t’i personalizojmë me emrin. Më duket se mund të jetë një dhuratë dhe të shkruaj rezolutat për vitin e ardhshëm.

Shpresoj se të ka pëlqyer kjo zanat  dhe se është e dobishme për ju ta zbatoni në praktikë. Ju tashmë e dini që mund ta ndani, jepni si në ikonat në krye, komentoni dhe pyesni atë që dëshironi, sepse ne jemi të lumtur t'u përgjigjemi pyetjeve tuaja. Shihemi në DIY tjetër.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.