Pikturë e lehtë dekorative boho

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim si ta bëni këtë pikturë kaq origjinale që do të jetë perfekte në çdo dhomë me një atmosferë boho ose fshatar.

Dëshironi të dini se si mund ta bëni?

Materialet që do të na duhen për të bërë pikturën tonë dekorative

 • Dërrasa druri, nëse ka nyje dhe pjesë të përafërta, do të jetë më origjinale dhe gjithashtu këto lloj dërrasash kanë tendencë t'i hedhin ato në zdrukthtari kështu që do të jetë falas ose shumë e lirë.
 • Stapler dhe prodhime.
 • Fijet ose leshi i ngjyrës që ju pëlqen më shumë.

Duart në zanat

 1. Gjëja e parë që do të bëjmë është pastroni tryezën nga pluhuri. Për këtë ne do të kalojmë një furçë mbi të ose një fshesë me korrent. Nëse është e nevojshme, mund të jepni pak ujë, por nuk është e nevojshme.
 2. Ne mundemi bëj modelin të figurave gjeometrike që do të bëjmë ose mund t'i bëjmë në fluturim. Dizajni mund të bëhet në një model letre.
 3. Ne e vendosim cepin e fillit në dru dhe e lëmë të fiksuar me një element kryesorMe Mbani në mend se sa më shumë që shtypim, aq më pak mund t'i lëvizim fijet nëse duam t'i korrigjojmë.

 1. Ne bëjmë formën e figurës gjeometrike, në këtë rast një trekëndësh. Dhe sapo të kemi rrugën do të fillojmë ta mbushim duke kaluar të njëjtën fije nga njëra anë në tjetrën të figurës.

 1. Pasi kemi figurën kryesore do të vendosim figura të tjera deri sa të mbushim tryezën sipas dëshirës sonë. Një këshillë është që të bëni këto figura në madhësi të ndryshme dhe në numra tek.

 1. Pasi të përfundojë dekorimi, është koha për të vendosur fotografinë tonëMe Për këtë kemi dy mundësi, nga njëra anë për ta mbështetur në një raft, nga ana tjetër, mund të vendosim një ose dy baza në anën e pasme për të qenë në gjendje ta varim.

Dhe gati! Ju mund të bëni disa piktura dhe ta lini imagjinatën tuaj të fluturojë në dizajn.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh këtë zanat.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)