Hap pas hapi për të bërë medalje për Ditën e Nënës

Në këtë punë praktike Unë ju mësoj të krijoni medalje letre, perfekt për tu bërë niños. Tani që Día de la Madre Ata mund t'i personalizojnë ata që t'ia dhurojnë secilës nënës së tyre. Ata mund t'i japin një emër ose një frazë dhe të përdorin çfarëdo ngjyre që dëshirojnë.

materiale

Për t’i bërë ato medalje për Día de la Madre do t'ju duhet sa më poshtë materiale:

 • Letër ose karton me ngjyra
 • gërshërë
 • Ngjitese
 • Stilolaps shënues
 • Shirit dekorativ

Hap pas hapi

Le të fillojmë me krijimin e pjesë rrethore e medalje. Për ta bërë këtë ju duhet të shkurtoni një zhvesh letrën ose karton të ngjyrës që keni zgjedhur. Gjerësia varet nga sa e madhe doni të jetë medalja juaj. Dhe gjatësia duhet të jetë së paku 50cm. Nëse letra juaj nuk është aq e gjatë që mund të bëni dy shirita, mos u shqetësoni, ne do t'i ngjisim ato së bashku. Ju duhet të palosni shiritat e letrës sikur të ishin një fizarmonikë. Një dele në njërën anë, një në tjetrën, dhe kështu me radhë deri në fund.

Ngjiteni njërin skaj në tjetrin duke mbyllur a rreth, sikur të ishte një lloj skaji. Kur ta keni ashtu, shtyjeni poshtë në qendër, do të shihni se rrafshohet dhe ka një rreth me palosjet e fizarmonikës.

Tani le të bëjmë rrethi qendror. Pritini një rreth të karton më e vogël se fizarmonika që sapo keni bërë. Ngjiteni atë në qendër. Për të shtuar zbukurim mund të vizatoni fotografi rreth buzës.

Koha për të kapur shirita dekorativë. Pritini dy shirita dhe ngjitini në një formë V të përmbysur nga mbrapa. Ata duhet të bien poshtë. Shkurtoni skajet për një përfundim më të bukur.

Në fund, shkruani në qendër të mesazh ose emër cfare do.

Dhe ju do të keni tuajat medalje të personalizuar për të dhuruar ose dekoruar. Keni mijëra dizajne të ndryshme me shumë ngjyra të ndryshme letre, shirita dhe shënues.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.