Diademë hipi me lule letre

diadem hippie

Përshëndetje të gjithëve! Sot ju sjell një tutorial ideal për këtë kohë pranvere dhe të jeni në modë pasi aksesori i modës për këtë verë është diadem hippie.

Si gjithmonë në treg mund t’i gjejmë në një mijë mënyra dhe materiale të ndryshme por për mendimin tim më pëlqejnë më shumë të bëra nga unë vetë.

Për ditëlindjen e vajzës sime të vogël kam bërë një diadem hippie me lule letre si plotësim i kutisë së surprizave.

Shikoni sa i thjeshtë është tutoriali dhe vazhdoni!

Materiale për të bërë një diadem hippie lule

 • Krep ose letër krep.
 • Gërshërë.
 • ngjitës
 • Lidhëse me ngjyra.
 • Rruaza me ngjyra.

proces

Për të filluar të bëjmë diademën tonë hipi me lule, ajo që duhet të bëjmë janë pikërisht lulet. Unë kam përdorur një teknikë që e kam parë në Internet dhe pas disa përpjekjesh e kam kapur dhe ato kanë filluar të bëhen gjithnjë e më mirë. Reallyshtë vërtet e thjeshtë, ajo që duhet të bëjmë është të presim një copë letër të gjatë dhe ta rrokullisim rreth gishtave, sa më shumë gishta të përdorim, aq më të mëdha lulet do të rriten.

Bëhet fjalë për të shkuar rreth gishtërinjve me letër dhe për t'i dhënë asaj një dele të vogël në çdo kthesë, kur tashmë kemi gjerësinë e dëshiruar, ne presim letrën dhe ngjitemi në pjesën e poshtme me ngjitës dhe çfarë duhet të bëjmë është me gërshërë ose kapëse për të akomoduar kthesat e letrës dhe formësimin e luleve tona për diademin hipi.

Kur kemi lulet e bëra për diademën hipi, gjëja tjetër është ta mbledhim atë. Në rastin tim kam përdorur kordona me ngjyra me fije argjendi, i kam prerë rreth 45 centimetra secila dhe kam përdorur një nga secila ngjyrë për secilën diadem të hipit që kam dashur. Për të ngjitur lulet, ajo që bëra ishte të merrja një copë letër të njëjtë me të cilën bëja lulet dhe të ngjisja lulet një nga një, duke u kujdesur të vendosja mjaftueshëm ngjitës në dyshemenë e lules dhe gjithashtu anash në mënyrë që ngjitet tek lulja që i vë në krah.

Kur i vendosa të gjitha lulet në diademën e hipive, e lashë të thahej shumë mirë që lulet dhe lidhësit të rregulloheshin mirë dhe të mos dilnin lehtë.

Kur ato ishin të thata, unë prera letrën e tepërt dhe pastaj zgjodha disa rruaza prej druri me ngjyrë të rrumbullakët për të vendosur në secilin skaj të lidhëseve të diademës së hipit.

Dhe me këtë hap të fundit do të kemi diademën tonë hipi të përfunduar dhe të gatshëm për ta veshur atë.

diadem hippie

Shpresoj që të ju pëlqeu ky tutorial dhe të më lini komentet tuaja.

Deri herën tjetër!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.