Karrocë kartoni për festime

Karrocë kartoni për festime

Kjo karrocë është një mrekulli në të cilën mund të përfshihet një tryezë për festime ose për t'ia dhuruar dikujt shumë të dashur. Ne do të përdorim një kuti të thjeshtë këpucësh, shkopinj të vegjël dhe një tub, të gjitha për riciklim. do vrima në kapakun e tij kështu që ne mund të vendosim një tas plot me ëmbëlsira dhe dy shishe me një pije në shishe.

Ne kemi shumë ide që të mundeni kuti riciklimiDisa prej tyre janë të detajuara më poshtë:

Parkim për makina që riciklojnë kuti kartoni
Artikulli i lidhur:
Parkim për makina që riciklojnë kuti kartoni
Kuti me trëndafila letre dhe çokollata për t'u dhuruar
Artikulli i lidhur:
Kuti me trëndafila letre dhe çokollata për t'u dhuruar
Kuti me lodra për mace
Artikulli i lidhur:
Kuti me lodra për mace
Kuti veshjet për kukulla
Artikulli i lidhur:
Kuti veshjet për kukulla
Ricikloni një kuti këpucësh
Artikulli i lidhur:
Ricikloni një kuti këpucësh në një mënyrë origjinale
Kuti këpucësh të ricikluara për vajza
Artikulli i lidhur:
Kuti këpucësh të ricikluara për vajza
kuti thesari
Artikulli i lidhur:
Krijoni një kuti thesari

Materialet që janë përdorur për karrocën:

 • 1 kuti këpucësh
 • Bojë me sprej të zi me efekt mat.
 • 1 tas metalik me diametër 17 cm.
 • Gërshërë.
 • Marker fiks me ngjyrë ari.
 • 1 masë.
 • 1 tub i hollë kartoni.
 • 2 shkopinj drejtkëndëshe me gjatësi 1/2 centimetra dhe 9 centimetra.
 • 1 prestar.
 • 2 lidhëse metalike të gjata.

Ju mund ta shihni këtë manual hap pas hapi hap në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

Përgatisim një vend për të lyer me sprej. E lyejmë kutinë në anët e saj dhe nga jashtë. Marrim kapakun dhe e lyejmë. Lërini të gjitha pjesët të thahen.

Hapi i dytë:

E vendosim pijen sipër dhe vizatojmë konturin e bazës së saj. Të njëjtën gjë bëjmë edhe me tasin.

Hapi i tretë:

Presim rrathët që kemi vizatuar me ndihmën e një prerëse.

Hapi i katërt:

Aplikojmë ngjitësin në brendësi dhe buzën e kapakut dhe e ngjisim në kuti.

Karrocë kartoni për festime

Hapi i pestë:

Në një copë kartoni pikturojmë 2 rrathë 9 centimetra. I kemi prerë. Ne zgjodhëm një copë tubi 16 centimetra të gjatë. Të gjitha pjesët tubin dhe rrathët e prerë i lyejmë me llak të zi. E lëmë të thahet.

Karrocë kartoni për festime

Hapi i gjashtë:

Marrim rrathët e lyer me ngjyrë të zezë dhe i vizatojmë. Ne përvijojmë rrethin dhe vizatojmë disa vija drejt qendrës. E lëmë të thahet.

Karrocë kartoni për festime

Hapi i shtatë:

Ne bëjmë një vrimë në qendër të timonit me majën e gërshërëve. Vendosim lidhësit metalikë. Bëjmë dy vrima në anët e karrocës dhe i vendosim lidhësit me rrota dhe i përkulim që të përshtaten.

Hapi i tetë:

Marrim dy shkopinjtë dhe i vendosim në tub për të parë se ku duhet t'i lidhim. Bëjmë dy vrima me majën e një palë gërshërë dhe i fusim. E vendosëm gjithë atë strukturë pranë karrocës dhe gjithashtu lyem ku do të vendosnim shkopinjtë. Bëjmë edhe dy vrima dhe e fusim.

Hapi i nëntë:

Mjafton të vendosim tasin, ta mbushim me ëmbëlsirat dhe të vendosim shishet brenda vrimave.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.