Kartë dhuratë super e lehtë për ditën e babait në 5 minuta

Nesër është 19 Mars, Dita e babait. Nëse nuk keni pasur kohë të gjeni një dhuratë, mos u shqetësoni. Në këtë post unë do t'ju mësoj se si të bëni një kartë që zgjat 5 minuta. Thatshtë kaq e bukur dhe mund të shkruash një mesazh kushtuar babait tënd.

Materiale për të krijuar kartën e ditës së babait

 • karton
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • rregull
 • Grusht buzë
 • Vdes makina prerëse dhe vdes
 • Grusht zemre

Procedura për përgatitjen e kartelës së Ditës së Atit

 • Për të filluar ju nevojitet një karton që mat 32 x 22 cm.
 • Dele atë në gjysmë.
 • Do t'ju duhen gjithashtu shirita të tjerë që matin 4,5 x 22 cm dhe 7 x 22 cm.
 • Me grushtin e skajit do të dekoroj dy shiritat e kartonit.

 • Tani prerë 7 shirita kartoni Le të jenë ngjyrat e ylberit.
 • Ata duhet të matin 3 16 cm x, minus të kuqen dhe jargavan që do të masin 3,5 16 cm x Për të qenë në gjendje të përshtatet me prerësin tim të vdesin, kjo varet nga e juaja.
 • Me shirit ose zam të dyanshëm do t'i ngjis shiritat në të rendi i ylberit.

 • Tjetra unë do të ngjit shiritat e bardhë të zbukuruar të kartonit.
 • Sipër, i vogli dhe poshtë, i madhi.
 • Me grushtin tim do të bëj 3 zemra të vogla të cilën unë do ta ngjis në majë të kartës.

 • Me makinën për prerjen e vdesit i kam bërë këto letra me karton metalik formojnë fjalën "Babi".
 • Mos harroni të vendosni shenjën e kontrollit në të.
 • Më vonë do ta bëj këtë përbërje me një zemër, kapelë dhe mustaqe. 
 • Ju mund ta bëni atë me dorë nëse nuk keni këto vdes specifike.

 • Ngjiteni zemrën në pjesën e poshtme pak të prirur dhe voila, ju keni kartën tuaj gati për të befasuar babanë tuaj.

Mos harroni se mund ta bëni atë ngjyrën që ju pëlqen më shumë dhe të kombinoni letra të ndryshme, dizajne, etj., Për të krijuar diçka krejt origjinale.

Shpresoj se të ka pëlqyer, shihemi në idenë tjetër. Mirupafshim !!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.