Mbajtëse pecete shumë e lehtë për tu bërë me ndjerë

Ky zanat është shumë i thjeshtë për tu bërë dhe do të keni një mbajtëse të përsosur të pecetave për të zbukuruar një tryezë. Nëse keni 5 persona në një vakt, ideale është të bëni 5 unaza pecete në mënyrë që të jenë të gjithë njësoj. Në këtë mënyrë ju mund të dekoroni tryezën në një mënyrë të personalizuar dhe gjithashtu, të bërë nga vetë ju!

Gjëja e mirë për këtë zanat që fëmijët mund ta bëjnë në mënyrë perfekte. Idealisht, fëmijët janë mbi 6 vjeç sepse ju duhet të përdorni gërshërë, por nëse ata janë më të vegjël me mbikëqyrjen tuaj, do të jetë më se e mjaftueshme. Mos humb detaje!

Materialet që ju duhen për zanatin

  • 1 fletë ndjerë e ngjyrës që dëshironi madhësia DINA-4
  • 1 gërshërë
  • 1 laps

Si ta bëni zanatin

Artizanati është shumë i lehtë për tu bërë dhe gjëja më e mirë është që brenda 5 minutash të mund të kesh bërë disa unaza pecete. Merrni gjerësinë e fletës së madhësisë DINA-4 dhe vizatoni se cila do të jetë unaza e pecetës. Thjesht duhet të kopjoni formularin që ju tregojmë në imazhin më poshtë. Veryshtë shumë e rëndësishme që të shikoni zakonet në anët, sepse është e rëndësishme që mbajtësi i pecetës të përshtatet mirë.

Pastaj prerë dhe shikoni vendet e prerjes, të cilat kanë të njëjtën madhësi. Pasi ta keni, merrni një pecetë dhe vendosni rreth saj unazën e pecetës, në mënyrë që ajo të jetë e lidhur mirë. Thjesht duhet të vendosni një vend të caktuar mbi tjetrin dhe t'i përshtateni, do të jetë kaq elegante!

Krijoni një efekt fluture shumë të bukur që do t'i japë një prekje të veçantë tryezës tuaj, duke e zbukuruar atë mrekullisht për rastin. Nëse nuk doni të dekoroni tryezën tuaj por ju duket si një zanat i thjeshtë për t’u bërë dhe ju duket sikur ju mund ta bëni gjithsesi. Për shembull, nëse jeni të ftuar në një darkë mund t'i bëni ato dhe ia dhuroni mikpritësit në mënyrë që ata të mund të zbukurojnë pecetat e tyre me prekjen tuaj të personalizuar.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.