Perde e zbukuruar me pompone

Përshëndetje të gjithëve! Në zanatin e sotëm do të shohim si të dekoroni një perde të zbukuruar me pompone. Shtë një mënyrë e thjeshtë për të ngjyrosur perdet tona për të mirëpritur motin e mirë. Ne gjithashtu do të rinovojmë dekorimin e çdo dhome në një mënyrë shumë të thjeshtë.

Dëshironi të dini se si mund ta bëni?

Materialet që do të na duhen për të dekoruar perdet tona me pompone

 • Lesh jo shumë i trashë në mënyrë që pomponet të mos jenë shumë të mëdha. Zgjidhni sa më shumë ngjyra të doni.
 • gërshërë
 • Një pirun
 • gjilpërë

Duart në zanat

 1. Gjëja e parë që do të bëjmë është bëj pompone të vogla, për këtë ne mund t'i bëjmë ato me ndihmën e një piruni. Ne do të sigurohemi që poms pom janë krehur mirë në mënyrë që ato të jenë me gëzof. Për ta bërë këtë, ne do të ndjekim këto hapa: Ne bëjmë mini pompone me ndihmën e një piruni

mini pompon

 1. Kur kemi një numër të mirë të pom pom, Ne do të formojmë se si duam të bëjmë dizajnin në perde. Për shembull, qepja e pomponeve në vija të drejta horizontale. Një varg pomponesh të secilës ngjyrë ose që ndryshojnë ngjyrat në një mënyrë alternative, cilado qoftë ajo do ta shënojmë modelin tonë me një laps.
 2. Kur të jemi të qartë për dizajnin, do të kemi vetëm shkoni të qepni pomponet në perdet tona. Si shtesë, ne mund të qepim qarqe të vogla me të njëjtat ngjyra që kemi përdorur për të bërë mini pomponet.

 

Dhe gati! Ne kemi perdet tona gati për ardhjen e motit të mirë. Isshtë një mënyrë shumë e thjeshtë për të rinovuar perdet tona. Përveç kësaj, nëse lodhemi nga pomponet, gjithmonë mund t'i zhbëjmë dhe t'i kemi perdet përsëri të lëmuara.

Nëse duam ta përfundojmë këtë zbukurim, ne gjithashtu mund të bëjmë një kapëse perde si më poshtë:

Ne gjithashtu ju lëmë edhe disa ide për të bërë zanate me pompone: 7 zanate të bëra me pompone

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh këtë zanat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.