Flutura me rrotulla letre higjienike

flutura rrotulla letre higjienike kartoni

Fluturat Ato janë kafshë që përdoren gjerësisht në dekorimin e dhomave të fëmijëve, vendet e punës, zanatet dhe gjithashtu lidhen ngushtë me lule.

Në këtë post do t'ju mësoj se si të ricikloni rrotulla letre tualeti kartoni për t’i kthyer në këtë flutur të bukur që mund të përdorni në punën tuaj. Bëhet shumë shpejt dhe rezultati është shumë i mrekullueshëm, ideal për ta bërë atë në një pasdite me shi në shtëpi ose në një fundjavë.

Materiale për të bërë flutur

 • Rrotulla kartoni me letër higjienike
 • rregull
 • laps
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • Kunjat e kokës së rrumbullakët me ngjyra
 • Gome eva me ngjyra
 • Shënues të përhershëm
 • Grushta gome Eva
 • Pastrues tubash me ngjyra

Procesi i bërjes së fluturave

Shtrydh lehtë tubin e kartonit.

Me ndihmën e sundimtarit, bëni shenja 1 cm gjatë gjithë rrotullës.

Bashkojini këto vija me laps dhe vizore dhe prerë ato. Ata duhet të qëndrojnë 4 pjesë të barabarta.

flutura rrotulla letre higjienike kartoni

Ngjitini këto pjesë në çifte si në foto dhe pastaj bashkojini paksa në një kënd.

Vendosni një pompom kokë dhe një copë pastrues tubash i cili do të jetë trupi i fluturës. Në kokë thonjtë dy kunjat të cilat do të jenë antenat.

flutura rrotulla letre higjienike kartoni

Ngjitni dy rrathë gome të bardhë eva në fytyrë sytë dhe vizatoni disa pika të zeza me një shënues.

Pastaj vendosni në skajet e krahëve 4 rrathë gome eva që ju mund të bëni me stërvitjet dhe disa dekorime, ato që ju pëlqejnë më shumë, brenda këtyre qarqeve. Unë kam zgjedhur këto figura që duken si diell, por ju mund të zgjidhni zemra, qarqe më të vegjël, yje ...

flutura rrotulla letre higjienike kartoni

Dhe kështu është flutura jonë. Isshtë një punë e përsosur për të bërë me fëmijët. Shpresoj se ju ka pëlqyer dhe nëse po, mos harroni të më dërgoni një foto përmes ndonjë prej rrjeteve të mia sociale.

Nëse ju pëlqen të ricikloni rrotullat e letrës higjienike, unë propozoj këtë ide tjetër të një miu shumë të vogël qesharak.

Shihemi në zanatin tjetër.

Mirupafshim!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.