Si të qëndisni një emër me dorë për të personalizuar projektet tuaja

EMRI I QENDRUESIT

Përshëndetje të gjithëve !!!. Nuk e di nëse do të ju ndodhë si mua që unë dua të personalizoj gjërat prej pëlhure duke vendosur emrin, qoftë në çantën e rostiçerit, në një çantë higjienike, në bibë për shkollën, dhe kështu mund të vazhdoj të rendis gjëra të pafundme. ..

Sot do t'ju tregoj se cili është sistemi që përdor qëndis një emër me dorë gjë që shpresoj të jetë shumë e dobishme personalizoni projektet tuaja të qepjes.

Materialet:

Materialet që do të na duhen janë shumë të thjeshta dhe themelore për qepje, me siguri do t'i keni në shtëpi:

 • Ndërlidhja (Nga ai që ngjitet në njërën anë).
 • Fije qëndisjeje (Unë kam përdorur 5gr fije egjiptiane).
 • Një gjilpërë (Duhet të jetë i majmë që të mund të kalojë fillin).
 • Një laps ose një shënues i atyre që fshihen duke aplikuar nxehtësi.

EMBROIDER-EMRI1

Për ta bërë emrin, unë e kam bërë atë me dorë, por mund të zgjidhni ta shtypni dhe më pas ta gjurmoni në pëlhurën ku do të shkojë emri juaj i qëndisur.

 1. Ne prerë pjesa e pëlhurë dhe interlining që do të përdorim.
 2. Ne vendosim nxehtësi në mënyrë që të dy pjesët të ngjiten së bashku.
 3. Ne shënojmë emrin në pëlhurë.

(Mund të vizatoni gjithashtu emrin në pëlhurë së pari, në mënyrë që të prisni atë që ju nevojitet, ose ta bëni direkt në objekt për t'u personalizuar).

EMBROIDER-EMRI2

Tani është koha për qëndisje, unë do t'ju shpjegoj në këto katër hapa:

 1. Ne e kaluam gjilpërën nga pjesa e prapme e pëlhurës (4).
 2. La ne ri-prezantojmë përmes së njëjtës faqe dhe ne japim një thur që mban fillin siç është në imazh (5).
 3. Ne përsërisim të njëjtin hap të mëparshëm, duke mbetur kështu një formë zinxhiri.
 4. Ne po ndjekim shenjën e letrës dhe kur të arrijmë në fund mbajmë pikën e fundit duke kaluar gjilpërën në anën tjetër të pëlhurës.

EMBROIDER-EMRI3

Ne vetëm mundemi lidheni në anën e gabuar të pëlhurës, sepse ajo pjesë nuk shihet. Dhe kështu kemi letrat tona të qëndisura dhe objektin tonë të personalizuar.

Shpresoj se të ka pëlqyer kjo zanat dhe se ju e vendosni atë në praktikë, unë jam i sigurt që në disa nga projektet tuaja do të jetë shumë i dobishëm. Ju tashmë e dini që mund ta ndani, jepni si në ikonat në krye, komentoni dhe pyesni atë që dëshironi, sepse ne jemi të lumtur t'u përgjigjemi pyetjeve tuaja. Shihemi në DIY tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.