Si të shndërroni një blind të ri në një të personalizuar dhe unik.

Ju keni një të verbër në shtëpi që nuk ju tregon asgjë, prandaj mos u hiqni qafe, sepse sot do të shohim si ta shndërroni një blind të thjeshtë në një të veçantë dhe unik.

Në rastin tim është për dhomën e rinisë së një djali, por ju mund ta bëni atë sipas nevojave tuaja, duke ndjekur hapat që ju jap më poshtë.

Materialet:

 • I verbër për tu transformuar.
 • Laps.
 • Gomë gomë.
 • Vizatimi për tu bërë.
 • Bojë pëlhure.
 • Furçë

proceso:

 • Një pjesë e të verbërve tuaj mund të jesh i bardhë, me ngjyrë ose me model ... dhe të krijosh një vizatim që do të bëhet: mund të dëshirosh të bësh një shirit, tip bordure ... mund të shkruash një fjali ... të pikturosh një zonë ...

Ose bëni një vizatim si në këtë rast, i cili është marrë nga interneti, shtypni dhe kështu do të keni modelin për ta kopjuar në një fletë letre.

 • Transferoni vizatimin tuaj në të verbër me laps. (Bëni një provë për të parë nëse është fshirë me gome, përndryshe do të duhet të përdorni një të veçantë për pëlhurën). Mund të bëni disa shenja me përmasat dhe më pas të merrni detajet.

 • Përgatitni bojën. Mund të jetë bojë e veçantë për pëlhurë ose të përdorë shkumës Bojë me një medium tekstil të përzier në pjesë të barabarta.
 • Filloni me një furçë të imët, duke shënuar skicën e vizatimit dhe e shihni duke e bërë atë në pjesë.

 • Vazhdoni me një furçë më të trashë mbushje.
 • Vazhdoni kështu derisa të përfundoni projektin e vizatimit tuaj.

Një gjë që unë nuk ju kam komentuar dhe që duhet ta merrni parasysh është se ju mendoni se si do të duket ajo e verbër pasi të mbarojë.

Thjesht duhet të shijosh ndryshimin nga ai blind i butë, në atë kaq e bukur dhe e vecante që keni në dhomë.

Dhe ju e dini këtë ju mund ta transformoni atë në përputhje me nevojat tuaja, mendoni me kujdes për modelin dhe filloni punën!

Shpresoj të ketë shërbyer si frymëzim dhe nëse po do të jem i kënaqur ta shoh në ndonjë nga rrjetet e mia sociale!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Natalia & Sergio dijo

  Unë e kam dashur idenë dhe nënën time atë që ke bashkuar !! :-D Në një mënyrë të mirë të qartë ;-D. Unë kam një blind që tashmë po mendoj ta marr në duar dhe ta rregulloj. Ideja është që të pikturohet silueta e disa bimëve të varura. Sapo marr mediumin e tekstilit dhe dal për ca kohë hidhem ;-D. Dhoma ka qenë shumë e freskët dhe super e personalizuar

  1.    Monleon marian dijo

   Çfarë ide e mirë, do të jetë shumë e bukur, mund t'i jepni disa nuanca të gjelbërta. Do të më pëlqen ta shoh kur ta keni. puthje