Raft varëse për maska

Varëse maskash

Maskat janë, të paktën për momentin, pjesë e ditës në ditë edhe në rastin e fëmijëve. Prej më shumë se një viti, askush nuk e ka konceptuar jetën normale pa veshur një maskë mbrojtëse për fytyrën. Dhe, për fëmijët, keni një vend për të vënë maskat tuaja Wayshtë mënyra më e mirë për t’i pasur gjithmonë në dorë dhe të organizuar mirë.

Kjo varëse maske është zgjidhja perfekte, si për fëmijët ashtu edhe për të rriturit. Nëse ndryshoni pak modelin dhe përdorni ngjyra sipas dekorimit tuaj ose një varëse druri, do të keni një vend ideal për të vendosur maskat tuaja pa u përfshirë askund.

Varëse maskash

Materialet për varësen e maskave

Përveç që kërkon shumë pak materiale, hap pas hapi është shumë e thjeshtë. Në pak minuta do të keni një vend të përsosur për të mbajtur maskat në rregull. Ti guxon? Këto janë materialet që do të na duhen.

 • Një fletë e ndjerë ngjyrë vjollce
 • Pjesë e rrobave të ndjerë brenda një ngjyrë të ndryshme, në këtë rast të gjelbër
 • një varëse 
 • Armë ngjitëse dhe shkopinj silikoni
 • gërshërë
 • laps
 • Un buton

Hap pas hapi

Ne e prerë ndjenjën

Së pari ne do të presim dy pjesë të ndjerëPër të marrë gjerësinë do të duhet të masim shiritin e varur të varëses që do të përdoret. Gjerësia do të jetë afërsisht 20 ose 25 centimetra, në varësi të faktit nëse është një varëse rrobash për maska ​​për fëmijë ose të rritur.

Ne goditëm varësen

Ne e vendosim ndjenjën në shiritin e poshtëm të varëses dhe mbyllim nga pas duke aplikuar një shtresë bujare silikoni nxehtë

Ne e lidhim ndjerë në varëse

Diçka e tillë duhet të mbetet, pjesa e lidhjes nga mbrapa, duke marrë parasysh drejtimin e varjes së varëses.

Ngjiteni zarfin e ndjerë në varësen e maskës

Tani do të ngjisim ndjenjën e një ngjyre tjetër, pjesën që do të veprojë si zarf për ruajtjen e maskave. Së pari bashkohemi në fund dhe më pas ne ngjisim anët e ndjerë të gjelbër në atë të purpurt.

Ne ngjisim një buton dekorimi

Për të mbaruar le të ngjisim një buton për të dekoruar, edhe pse mund të shtoni materiale të tjera si rruaza me ngjyrë. Ju madje mund të krijoni emrin e të voglit tuaj me ndjenjë në ngjyra të tjera për ta bërë këtë varëse maske plotësisht të personalizuar. Dhe voila, ju tashmë keni një mjet tjetër për të punuar në autonominë e të vegjëlve tuaj.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.