Punime për të përfituar nga kartoni i rrotullave të letrës higjienike pjesa 2

Pershendetje te gjitheve! Në artikullin e sotëm, ne do të shohim se si përfitoni nga rrotullat e letrës higjienike prej kartoni për të bërë zanate.

Dëshironi të dini se çfarë zanate ju propozojmë?

Artizanati numër 1: Buf i thjeshtë

Kafshët janë gjithmonë një opsion i shkëlqyeshëm për zanatet familjare, pasi jo vetëm që bëhet një zanat, por nxjerr në pah pjesë kurioze të çdo kafshe, si sytë dhe pendët e këtij bufi.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi duke ndjekur lidhjen e mëposhtme: Ne bëjmë një buf nga rrotullat e letrës higjienike

Artizanati numër 2: Oktapod i thjeshtë

Përsëri një kafshë tjetër, kjo shumë më e thjeshtë se bufi që sapo pamë, por pa dyshim edhe shumë qesharake.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi duke ndjekur lidhjen e mëposhtme: Oktapod i lehtë me rrotull letre higjienike

Artizanati numër 3: Kalaja e thjeshtë

Kjo kështjellë shërben si bazë që ne të lëmë të fluturojë imagjinata duke bërë këto shtëpi tipike mesjetare.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi duke ndjekur lidhjen e mëposhtme: Kështjellë e thjeshtë me rrotulla letre tualeti

Artizanati numër 4: top i lehtë

Mund të bëjmë edhe vepra artizanale që i përdorim për të luajtur dhe që janë pjesë e zanateve të tjera, si ky top, i cili mund të përputhet me zanatet e tjera që kemi parë në lidhje me piratët, anijet etj.

Ju mund të shihni se si ta bëni këtë zanat hap pas hapi duke ndjekur lidhjen e mëposhtme: Fuçi e vetme me rrotull letre higjienike

Dhe gati! Tashmë kemi shumë ide për të përfituar nga rrotullat e letrës higjienike prej kartoni. Për më tepër, mund të shihni më shumë këtu: në pjesën e parë të kësaj serie artizanale në linkun e mëposhtëm: Punime për të përfituar nga kartoni i rrotullave të letrës higjienike

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh këtë zanat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.